1001 wcieleń. Pokaz filmów Michała Biegańskiego

Kadr z filmu "Zanim" Michała Biegańskiego

6 marca w kinie Sfinks odbędzie się pokaz filmów Michała Biegańskiego w ramach cyklu „1001 wcieleń”. Krótkometrażowe produkcje będzie można zobaczyć bezpłatnie, a po seansie widzowie będą mieli okazję wziąć udział w dyskusji.

Filmy Michała Biegańskiego zawsze skupiają się na człowieku. Tworzone w czerni i bieli czy kolorze przedstawiają mądrość ludzi ulicy i moralność pracujących w podziemiach - ich podświadomość dochodzącą do głosu we śnie i brak świadomości w codziennym życiu; wolę zabicia samego siebie i ocalenia nienarodzonych; poszukiwania życia po śmierci i wizje umarłych wśród żyjących. Mnogość wcieleń, wszechświatów i charakterów – a przecież człowiek jest tylko jeden.

W poniedziałek 6 marca w ramach cyklu „1001 wcieleń” będzie można zobaczyć krótkometrażowe dokumenty czy dwudziestominutowe fabuły. Początek o godzinie 18.00 w kinie Sfinks. Wstęp wolny.

Cykl pokazów „1001 wcieleń” odwiedził już Skierniewice, Kopenhagę i Krosno. Kolejne przystanki na filmowej trasie to m.in. czeskie Pilzno, Wrocław, Łódź, Szczecin, Poznań, Warszawa, a nawet Rozprza i Frysztak.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale