11 marca zmiany na kolei. Co nowego w Krakowie?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od niedzieli, 11 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Będzie obowiązywać do 9 czerwca. Przedstawiamy zmiany dla pasażerów dotyczące Krakowa i jego okolic.

W związku z dobudową torów na odcinku Kraków Główny Towarowy - Rudzice, od 11 marca w godz. 9.30-14.30 zaplanowane zostały przerwy w ruchu pociągów na trasie Kraków Główny - Podłęże. Niektóre pociągi Inter City pojadą zmienioną trasą. Dla pociągów jadących m.in. z Warszawy, Poznania i Szczecina zaplanowano dodatkowy postój na stacji Miechów i możliwość przesiadki do innych składów.

PKP IC:

Składy z Wrocławia, Warszawy, Poznania i Szczecina w kierunku Przemyśla pociągi (6300 Wyspiański, 13100 Malinowski, 7300 Siemiradzki, 8308 Mehoffer) pojadą z pominięciem stacji Kraków Główny i Kraków Płaszów. Pasażerowie planujący podróż tymi pociągami do Krakowa na stacji Miechów przesiądą się do innych pociągów w kierunku Krakowa Głównego. Na odcinku Miechów – Kraków Główny/Kraków Płaszów obowiązywać będzie honorowanie biletów spółki PKP Intercity we wszystkich pociągach spółki Koleje Małopolskie i w wybranych pociągach Spółki Przewozy Regionalne.

Pociągi z Przemyśla w kierunku Wrocławia, Poznania i Szczecina pociągi (3808 Mehoffer, 3804 Hetman, 3810 Matejko) pojadą z pominięciem stacji Kraków Płaszów i Kraków Główny. Pasażerowie planujący podróż do Krakowa na stacji Bochnia przesiądą się do autobusów zastępczej komunikacji (ZKA).

Podróżni planujący podróż z Krakowa w kierunku Przemyśla na odcinku Kraków Główny – Bochnia powinni skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA). Na stacji Bochnia będzie możliwość przesiadki do pociągów PKP Intercity.

Jadący w kierunku Wrocławia, Poznania i Szczecina powinni skorzystać z innych połączeń PKP Intercity lub spółki Koleje Małopolskie bądź Przewozów Regionalnych w celu dojazdu do stacji Miechów, gdzie zapewnione będą przesiadki do pociągów kursujących na odcinku Kraków Główny/Kraków Płaszów – Miechów. Na tym odcinku obowiązywać będzie honorowanie biletów spółki PKP Intercity w pociągach spółki Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne.

Dziewięć pociągów PKP Intercity będzie pomijać stację Kraków Główny i kursować przez Kraków Olszę z zachowaniem obsługi stacji Kraków Płaszów. To pociągi: IC Barbakan (rel. Kraków Płaszów – Szczecin), IC Malczewski (rel. Przemyśl Gł. – Kołobrzeg), TLK Korczak (rel. z/do Kraków Płaszów – Warszawa), TLK Kinga (rel. z/do Warszawa – Kraków Płaszów), TLK Cyryl (rel. Kraków Płaszów – Poznań Gł.), TLK Magnolia (rel. Szczecin Gł. – Kraków Płaszów), IC Sukiennice (rel. Kraków Płaszów – Gdynia Gł.), EIC Tatry (rel. z/do Warszawa – Zakopane), EIC Giewont (rel. z/do Gdynia Gł. – Warszawa).

Dodatkowo od 11 marca kład IC Wawel, kursujący na trasie Kraków Główny – Szczecin Główny – Kraków Płaszów, będzie miał dodatkowy postój w Opocznie  Płd.

Koleje Małopolskie:

Zmian nie zabraknie rówież na liniach SKA1, SKA2 i SKA3 obsługiwanych przez Koleje Małopolskie. Za odwołane pociągi SKA1 na odcinku Kraków Główny – Wieliczka Rynek Kopalnia zostanie wprowadzone honorowanie biletów w pojazdach komunikacji miejskiej

11 marca nastąpi rozdzielenie relacji pociągów SKA2 na Sędziszów – Kraków Główny oraz Kraków Płaszów – Skawina. Dodatkowo, ze względu na ograniczoną liczbę dostępnych peronów na stacji Kraków Główny, od 18 kwietnia cztery kursy z i w kierunku Miechowa pojadą drogą okrężną do stacji Kraków Płaszów z pominięciem stacji Kraków Główny.

Za 11 pociągów SKA3 zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków Główny – Podłęże.

„Ze względu na wciąż trwające ustalenia co do zakresu honorowania stosowne informacje zostaną podane niezwłocznie po ich zakończeniu” – informują Koleje Małopolskie.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale