20 kilo marihuany w apartamencie na Kazimierzu

fot. KWP Kraków

Niemal 20 kilogramów narkotyków wpadło w ręce policjantów podczas akcji na krakowskim Kazimierzu.

W poniedziałek 18 września, funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością narkotykową KMP w Krakowie, wraz z policjantami z komisariatu przy ul. Szerokiej wkroczyli do dwóch aparthoteli na  Kazimierzu.

Podczas przeszukań w wytypowanych apartamentach policjanci zabezpieczyli trzy torby, w których było 17 hermetycznie zamkniętych, podwójnych worków foliowych, a w nich marihuana o łącznej wadze 19,5 kilograma. Ponadto funkcjonariusze znaleźli 40 gramów kokainy i kilkadziesiąt tysięcy złotych, pochodzących prawdopodobnie z transakcji narkotykowych.

Jak mówi Sebastian Gleń, rzecznik Małopolskiej Policji, policjanci ujęli także dwóch dilerów. – W tym dniu w policyjną zasadzkę wpadło także dwóch dealerów narkotyków. To mieszkańcy Krakowa, w wieku 24 i 22 lat. Obaj mężczyźni są dobrze znani policji, albowiem wielokrotnie byli notowani za przestępstwa narkotykowe oraz inne przestępstwa kryminalne – wyjaśnia.

Sprawcy usłyszeli zarzuty  posiadania znacznych ilości narkotyków oraz zarzuty przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj, 20 września wobec podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale