2,5 mln zł na wodny plac zabaw. Ruszył przetarg

fot. Sebastian Dudek/LoveKraków.pl

Najpóźniej pod koniec maja poznamy firmę, która stworzy wodny plac zabaw w Parku Jordana. Właśnie został ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę, aby można było zrealizować zwycięski projekt z poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego.– Powstanie placu zabaw sprawiłoby, że rodziny z dziećmi z całego miasta mogłyby skorzystać w sposób bezpieczny z kąpieli wodnej zamiast korzystać z niestrzeżonych kąpielisk czy fontann. Co ważne, atrakcja ta będzie bezpłatna i ogólnie dostępna dla wszystkich mieszkańców Krakowa i turystów, a przy tym położona w najbardziej dogodnym punkcie miasta – przekonywała w czasie głosowania na pomysły autorka koncepcji wodnego placu zabaw Natalia Nazim.

Projekt zakłada nie tylko stworzenie parku wodnego, ale również rewitalizację góry saneczkowej, budynku Bajlandii oraz całej sadzawki, która nie była remontowana od ponad 45 lat. Na realizację pomysłu z budżetu obywatelskiego zarezerwowane jest 2,5 mln złotych.

Do tego musi zostać rozbudowana instalacja wodno-kanalizacyjna. – Woda musi być tam czysta, bo wiadomo, że dzieci będą się w niej bawić. Potrzebne więc są zbiorniki, które będą oczyszczać i filtrować ją. Musi być tam bezpiecznie i czysto – tłumaczył w rozmowie z LoveKraków.pl Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Prócz prac budowlanych i związanych z małą architekturą w parku Jordana powinny się pojawić nowe rośliny. W okolicach wodnego placu zabaw ma powstać łąka kwietna. Ta ma być stworzona już w te wakacje. Termin oddania prac został wyznaczony na 27 października tego roku. Wiadomo więc, że dzieci będą mogły skorzystać z nowej atakcji dopiero wiosną lub latem 2018 roku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale