4 tys. osób chce zieleni przy Karmelickiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Koordynatorzy akcji  "3xTAK dla zieleni w rejonie Rajskiej" i współautorzy petycji, pod którą podpisało się ponad 4000 osób zwracają się z prośbą o dialog, który umożliwiłby realizację postulatów mieszkańców. Chodzi o park przy ulicy Karmelickiej na całej powierzchni działki, zachowanie zieleni w rejonie Czarnowiejska/Dolnych Młynów oraz Zieloną Krupniczą.

– Celem naszej akcji społecznej od początku było i jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, czego oczekują mieszkańcy. Mieszkańcy, którzy mają bardzo różne poglądy polityczne, a których połączyła zieleń. Mamy dość kłótni, podziałów i ciągłej walki o te niewielkie skrawki niezabudowanej jeszcze przestrzeni. Jesteśmy już tym zmęczeni. Chcemy oddychać świeżym, wolnym od zanieczyszczeń powietrzem i cieszyć się zielonym otoczeniem. Chcemy po prostu normalnie żyć – apelują koordynatorzy akcji Natalia Nazim i Łukasz Maślona.

Współautorzy petycji chcą również, aby wszystkie zainteresowane strony spotkały się ponad podziałami, aby wypracować rozwiązania satysfakcjonujące dla wszystkich stron. – Jesteśmy przekonani, że dla nas wszystkich priorytetem jest, a przynajmniej powinno być dobro mieszkańców. A my, mieszkańcy chociażby poprzez głosowanie w Budżecie Obywatelskim wskazujemy od lat jak ważna jest dla nas zieleń w tej części miasta – czytamy w liście.

Pozostawić aspiracje

W 2015 roku 1277 osób zagłosowały za projektem utworzenia parku przy Karmelickiej na całej powierzchni działki. W 2017 roku 2134 osoby zagłosowały za projektem Zielona Krupnicza. Dlatego też koordynatorzy akcji zwracają się do władz miasta, aby wysłuchać ich postulatów, pozostawiając przy tym polityczne aspiracje.

– Uważamy, że w obecnej sytuacji potrzebne jest spotkanie, w trakcie którego każda ze stron mogłaby przedstawić swoje argumenty i wypracować rozwiązanie uwzględniające postulatów mieszkańców. Mamy nadzieję, że Pan Prezydent wyjdzie z taką inicjatywą –  podsumowują.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale