Abp Jędraszewski: To musi być rok naszego dziękczynienia [ZDJĘCIA]

fot. Joanna Adamik/Archidiecezja Krakowska

Ten rok musi być rokiem, kiedy cały nasz naród zjednoczy się w dziękczynieniu Bogu za łaskę odzyskania niepodległości po 123 latach wykreślenia państwa polskiego z map politycznych kontynentu europejskiego – mówił podczas noworocznej pasterki abp Marek Jędraszewski.

Metropolita krakowski przewodniczył noworocznej mszy w kościele franciszkanów. W homilii odniósł się m.in. do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. – Ten rok musi być rokiem, kiedy cały nasz naród zjednoczy się w dziękczynieniu Bogu za łaskę odzyskania niepodległości po 123 latach wykreślenia państwa polskiego z map politycznych kontynentu europejskiego – powiedział.

– Jest za co Panu Bogu dziękować. Za te wspaniałe postaci życia politycznego, ale także za wielkie postaci historii polskiego Kościoła, które tyle uczyniły, tyle dały z siebie i tyle ofiarowały Bogu i ojczyźnie cierpienia, aby można było z radością przeżywać to, co stało udziałem pokolenia Polaków 1918 roku. To musi być nasze wspólne polskie dziękczynienie – podkreślił.

Abp Jędraszewski zwrócił też uwagę, że w tym roku minie 40 lat od momentu wyboru abpa Karola Wojtyły na papieża. To właśnie on zapoczątkował w Krakowie w 1960 roku tradycję mszy o północy w Nowy Rok. Tak już przez 57 lat wierni gromadzą się w bazylice oo. franciszkanów, by modlitwą wejść w Nowy Rok.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale