Absolvent Talent Days w Krakowie

19 października 2017 roku, w czwartek, w Krakowie odbyły się Targi Pracy pod nazwą Absolvent Talent Days. Były one szansą, przede wszystkim dla ludzi młodych, na znalezienie zatrudnienia oraz poznanie prezentowanych przez wystawców ofert pracy w Krakowie i nie tylko.

O targach

Absolvent Talent Days to ważne wydarzenie na krakowskim rynku pracy. Targi odbywały się w Centrum Kongresowym (ICE Kraków Congress Centre) i były skierowane do studentów oraz absolwentów (https://www.gowork.pl/praca/praca-dla-studentow;b). Uczestniczyli w nich czołowi pracodawcy, którzy poszukują stażystów, praktykantów oraz idealnych kandydatów na nowych pracowników . Na miejscu na odwiedzających czekały setki ofert pracy, stażów i praktyk. W sumie pojawiło się aż 110 pracodawców ze swoimi ofertami pracy w Krakowie. Wśród nich byli przedstawiciele zarówno dużych koncernów, jak i mniejszych przedsiębiorstw.

Wydarzenia towarzyszące

Trzeba podkreślić, że Absolvent Talent Days to nie tylko targi pracy, lecz także szereg wydarzeń towarzyszących. Dla studentów i absolwentów zaplanowano bezpłatne szkolenia, podczas których można było dowiedzieć się, jak skorzystać z atrakcyjnej oferty stażowej w największych firmach w Krakowie. Można było także wziąć udział w panelach dyskusyjnych oraz wykładach znanych mówców. Wśród nich znalazł się słynny polski youtuber i mówca motywacyjny Łukasz Jakóbiak, specjalista ds. relacji z uczelniami State Street Bank Polska Anna Maćkowska oraz youtuber Włodek Markowicz. Są to osoby, które już odniosły pewien sukces zawodowy i chcą podzielić się swoim doświadczeniem z innymi.

Absolvent Talent Days w Krakowie były szansą, by młodzi ludzie, wkraczający na rynek pracy, zaprezentowali potencjalnym pracodawcom swoją osobowość i umiejętności. Absolwenci i studenci mogli osobiście porozmawiać z przedstawicielami firm, które być może w przyszłości ich zatrudnią, oraz poznać ich specyfikę. Reprezentanci dużych krakowskich korporacji odpowiadali na pytania dotyczące konkretnych zawodów, zapotrzebowania na pracowników i przebiegu rozmów kwalifikacyjnych. Atutem wydarzenia było też to, że uczestnicy mogli skonsultować z pracodawcami swoje CV i jednocześnie wykonać profesjonalne zdjęcia do dokumentacji pracowniczej.

Targi Absolvent Talent Days odbywają się w największych miastach w całej Polsce. Można się na nich dowiedzieć, jakie oczekiwania i wymagania mają potencjalni pracodawcy, a także, co muszą zrobić młodzi ludzie, aby stać się częścią ich załogi.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale