Antywiślackie symbole na stadionie Cracovii

W jednym ze skyboxów na miejskim obiekcie, obok symboli związanych z Cracovią, można zobaczyć przekreśloną gwiazdę, znak kojarzony z innym krakowskim klubem, Wisłą. – Nie można zaakceptować na miejskim obiekcie symboliki antagonizującej oba krakowskie zespoły – pisze do prezydenta Jacka Majchrowskiego radny Aleksander Miszalski, szef krakowskiej Platformy Obywatelskiej.

Radny apeluje do prezydenta o przeprowadzenie na stadionie przy ulicy Kałuży wizji lokalnej, by wyeliminować symbolikę, która jest wyrazem negatywnego stosunku do innego zespołu. Podkreśla, że stadion jest własnością miasta, a klub jest jedynie jego operatorem.

– Zrozumiałe jest jego wymalowanie i przyozdobienie symbolami klubu, nie można jednak zaakceptować na miejskim obiekcie symboliki antagonizującej oba krakowskie zespoły – uważa radny Miszalski.

„Nie mamy wpływu”

Cracovia odpowiada nam, że nie wiedziała o zamieszczonych w skyboxie antywiślackich symbolach i nie ma wpływu na wystrój pomieszczeń. „Każdy, kto posiada skybox, ma go na wyłączność. Możemy mówić o podobnej sytuacji, gdy ktoś wynajmuje mieszkanie. Właściciel nie ma wpływu na wystrój wprowadzony przez lokatora” – informuje krakowski klub.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale