„Arka” przejdzie ogromną metamorfozę [WIZUALIZACJE]

Tak zmieni się klub Arka po remoncie fot. Uniwersytet Rolniczy

Znajdujący się przy al. 29 Listopada klub Arka przejdzie sporą metamorfozę. Czeka go nie tylko remont, ale i rozbudowa. Według planów, wszystko ma zostać zrealizowane w latach 2019–2023.

„Arka” zmieni się nie do poznania. Remont klubu znajdującego się w sąsiedztwie Uniwersytetu Rolniczego, przy al. 29 Listopada, ma zostać zrealizowany w latach 2019–2023. Jak na razie uczelnia jest na etapie przygotowania projektu.

Będzie rozbudowa

Następnie przyjdzie czas na kompleksowy remont.

– Jest on konieczny ze względu na bardzo duży stopień zużycia technicznego budynku. Na remont czekają istniejące już pomieszczenia – trzeba będzie je dostosować do obowiązujących norm i standardów. Potrzebna jest również termomodernizacja. Co więcej, zostanie dobudowana część budynku – informuje Izabella Majewska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Rolniczego.

Odpoczynek na tarasie

Obiekt zyska przede wszystkim taras z zadaszeniem. Znajdą się na nim stoliki, krzesła i ławki, nie zabraknie również miejsca na zieleń. Czas będą tu mogli spędzać studenci i uczestnicy imprez. A wydarzeń ma być naprawdę sporo. Jak zapowiada Majewska, będą one miały trochę większy rozmach, niż te dotychczas organizowane.

– To dzięki zwiększeniu powierzchni użytkowej budynku. Dlatego też po zakończonym remoncie w klubie będą mogły się odbywać większe imprezy m.in. o charakterze kulturalnym czy dydaktycznym – tłumaczy Majewska.

W „nowej” Arce ma znaleźć się również miejsce na wystawy.

Zmiany za ponad 7 milionów

Jakie będą koszty tej metamorfozy? Jak na razie, szacowany koszt inwestycji to ponad 7,6 milionów złotych. Uniwersytet Rolniczy ma zamiar wystąpić o dofinansowanie inwestycji do takich instytucji jak NFOŚiGW czy PFRON.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony
comments powered by Disqus