AZS Politechnika Korona już w strefie medalowej!

Koszykarki z Podgórza wykorzystały atut swojej hali i awansowały do najlepszej czwórki I ligi. Ich kolejnym przeciwnikiem będzie MKS Pruszków.
Krakowianki w ćwierćfinale odprawiły spadkowicza z ekstraklasy AZS Uniwersytet Gdański, wygrywając rywalizację 2:1. Zespół Wojciecha Downar-Zapolskiego wyciągnął wnioski z przegranego spotkania na wyjeździe, w którym do przerwy prowadziła różnicą dziesięciu punktów. Spotkanie numer trzy rozpoczął od mocnego uderzania i wyniku 12:2 i kontynuował zdecydowaną grę do końca spotkania. Krótko przed zmianą stron krakowianki miały 23 punkty więcej, a po czterech kwartach tablica wyników pokazała wynik 71:57. 23 punkty, w tym sześć celnych rzutów za trzy, rzuciła Małgorzata Zuchora. Najwięcej punktów dla gdańszczanek zdobyła zdobyła Agata Stępień (18).

Osiągnięty cel

AZS Politechnika Korona znalazła się w najlepszej czwórce sezonu, co było jej celem przed rozpoczęciem sezonu. Grono półfinalistów uzupełniają SKK Polonia Warszawa, MUKS Poznań i kolejny rywal krakowianek – Top Market MKS Pruszków. Rywalizacja ponownie będzie się toczyć do dwóch zwycięstw. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Krakowie 27 marca, drugie w Pruszkowie 31 marca. Gospodarzem ewentualnego trzeciego meczu, zaplanowanego na 7 kwietnia, będą zawodniczki z Małopolski.

Lepsi w półfinałowych parach zagrają później o awans do ekstraklasy koszykarek (do dwóch zwycięstw), a pokonani o trzecie miejsce (mecz i rewanż).

AZS Politechnika Korona Kraków – AZS Uniwersytet Gdański 71:57 (23:9, 19:12, 17:25, 12:11)

AZS Politechnika: Zuchora 23, Krzywoń 17, Kocaj 11, Popiół 10, Ruta 6, Rafałowicz 4, Mazur, Piwkowska, Kopiec.

AZS Uniwersytet Gdański: Stępień 18, Kosalewicz 14, Szczurewska 9, Bączek 6, Przyszlak 3, Szczęśniak 2, Tkacz 2, Ławicka 2, Haponik 1.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw: 2:1 dla Politechniki Korony i awans do półfinału.