Duże utrudnienia na Alejach. Ruch tylko jednym pasem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kierowców czekają dziś duże utrudnienia na Alejach Trzech Wieszczów. W kanale pod al. Słowackiego wykryte zostało uszkodzenie, które trzeba pilnie naprawić. Po godzinie 16.00, a więc jeszcze w godzinach popołudniowego szczytu, jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa.

Uszkodzenie zostało wykryte na wysokości numeru 32, pomiędzy ulicą Mazowiecką a budynkiem Radia Kraków, pod jezdnią w stronę placu Inwalidów. – To kanał murowany, ogólnospławny, o dużym przekroju – mówi nam Robert Żurek, rzecznik prasowy MPWiK. – Kanały pod Alejami są stare, budowane jeszcze przez Niemców – dodaje.

Na razie miejsce awarii zostało zabezpieczone: wyłączony z użytku został buspas. Już samo to spowodowało spore utrudnienia i korek, który ciągnie się aż do skrzyżowania al. 29 Listopada z ul. Kamienną.

W newralgicznym momencie

To jednak dopiero początek. Po godzinie 16.00 na miejscu pojawi się ciężki sprzęt i rozpocznie się naprawa. To będzie oznaczać zamknięcie jeszcze jednego pasa. Samochody i autobusy będą musiały zmieścić się na lewym pasie. Biorąc pod uwagę fakt, że przejeżdża tamtędy wiele linii autobusowych, można się spodziewać opóźnień w kursowaniu komunikacji miejskiej w dużej części miasta. – Skoro już wiemy o tym uszkodzeniu, nie możemy brać odpowiedzialności za sytuację, w której kanał by się zawalił. Ze względów bezpieczeństwa musimy to naprawić od razu – przekonuje Robert Żurek.

Ile to potrwa?

Co więcej, nikt na tym etapie nie jest w stanie powiedzieć, jak długo może potrwać naprawa. To okaże się dopiero po rozkopaniu miejsca awarii. Wiadomo jednak, że wykop będzie miał przynajmniej sześć metrów długości. MPWiK deklaruje, że jeśli prace będą musiały trwać długo, zastosowane zostanie takie samo rozwiązanie, jakie jest teraz wykorzystywane podczas planowej modernizacji kanału pod jezdnią w przeciwległym kierunku. Prace są tam prowadzone tylko w godzinach nocnych, a w ciągu dnia miejsce zejścia do kanału zabezpieczone jest specjalną metalową płytą i ruch może się odbywać normalnie.

AKTUALIZACJA: Ekipa naprawcza jest już na miejscu, zwężenie jezdni zostało wprowadzone.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
comments powered by Disqus