Będzie łatwiej przejechać z wózkiem przy dworcu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na schodach na kładce nad ulicą Lubicz pojawią się nakładki ułatwiające przejazd wózkiem dziecięcym czy przeprowadzenie roweru. Mają zostać zamontowane do końca września.

Informację o tej zmianie można znaleźć w odpowiedzi na interpelację radnego Łukasza Wantucha. – Z problemem braku takich nakładek zwróciła się do mnie mieszkanka, która próbowała się przedostać z wózkiem na drugą stronę ulicy – mówi radny. – Osoba z wózkiem w tym miejscu ma spory problem. Najbliższe przejście przez ulicę Lubicz, jest aż za skrzyżowaniem z ulicą Strzelecką – mówi.

Tu jest, tam nie ma

Bliżej, bo przy skrzyżowaniu z ulicami Westerplatte, Basztową i Pawią, dostępna jest winda. Zdarza się jej jednak nie działać – wtedy trzeba dojść aż do ulicy Zamenhofa. Do korzystania nie zachęca też jej czystość i zapach. O wiele prostszym rozwiązaniem jest nakładka – taka sama, jaka już jest zamontowana na sąsiadujących z kładką schodach.

– To absurd, że takie elementy są zamontowane pomiędzy ulicą Lubicz a placem, ale na kładce już nie. To powinno być zrobione całościowo – argumentuje Wantuch.

ZIKiT zamontuje

Jak podaje w odpowiedzi prezydent Majchrowski, nakładki zostaną zamontowane do 28 września. ZIKiT zrobi to ze środków w ramach bieżącego utrzymania i wyda na to około ośmiu tysięcy złotych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus