Będzie przyjeżdżał do Krakowa tak długo, aż pobije rekord

Cosmas Mutuku Kyeva fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

Cosmas Mutuku Kyeva po raz trzeci wygrał krakowski maraton, ale na tym nie zamierza kończyć swojej przygody z bieganiem pod Wawelem. 32-latek obiecał, że będzie w Krakowie startował tak długo, aż pobije rekord trasy.

Kenijczyk był w Krakowie najlepszy w 2011, 2016 i 2017 roku. Uzyskiwał czasy 2:12:20, 2:11:58 i 2:12:52. Rekord Cracovia Maratonu od 2009 należy do jego rodaka Juliusa Kipkorira Kilimo, który królewską trasę przebiegł w dwie godziny, jedenaście minut i dwadzieścia sześć sekund.

– Będę tu startował tak długo, aż pobiję w końcu rekord trasy – zapewnia 32-letni sportowiec na stronie organizatora. W niedzielę biegło mu się dobrze, ale nie ukrywa, że padający deszcz nie pomagał. Lubi przyjeżdżać do Krakowa, bo jesteśmy bardzo gościnni i panuje u nas dobra atmosfera.

Najlepsza frekwencja w historii

Choć w niedzielę pogoda nie rozpieszczała, 16. PZU Cracovia Maraton może pochwalić się kolejnymi rekordami. W biegu wystartowało 5744 zawodników, a na metę dotarło 5614, czyli o 62 więcej niż przed rokiem.

17. edycja największej imprezy biegowej w tej części Polski odbędzie się 22 kwietnia 2018 roku. – Liczymy na kolejny rekord frekwencji, już teraz ruszamy z przygotowaniami – zapowiada Krzysztof Kowal, dyrektor Cracovia Maratonu i Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Trwają już zapisy na 4. PZU Cracovia Półmaraton Królewski, który odbędzie się 15 października.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale