Bonarka stawia na system rowerów miejskich

W sobotę, 12 maja w Bonarce odbędzie się otwarcie nowej stacji rowerowej sieci Wavelo. W czasie wydarzenia będzie można m.in. skorzystać z bezpłatnego przeglądu serwisowego roweru i wziąć udział w konkursach.

Nowa stacja przy Bonarce będzie zlokalizowana w okolicach wejścia głównego od ul. Kamieńskiego. Tam też o godz. 10 rozpocznie się rowerowe święto. W trakcie wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnego przeglądu rowerów, którego na miejscu będą dokonywać profesjonalni serwisanci. Sprawdzą stan poszczególnych części, wyregulują napęd i hamulce, a także ocenią ciśnienie w kołach.

Okazuje się, że dzięki nowej stacji będzie można przyjechać do Bonarki na jednośladzie i zrobić zakupy, obejrzeć seans w kinie, skorzystać z oferowanych przez galerię usług. Jak podkreślają przedstawiciele centrum, decyzja o utworzeniu stacji zbiega się w czasie z rozwojem sieci dróg rowerowych – niebawem jedna z nich pobiegnie w pobliżu Bonarki. Galeria leży w bardzo sprzyjającej lokalizacji, jeśli chodzi o dostęp do tras rowerowych, dlatego też Bonarka zdecydowała się na montaż nowych stojaków rowerowych na terenie i wokół centrum. Nie tylko przy wejściu ze stacją rowerową, lecz także w innych miejscach.

Wavelo to najnowocześniejszy system rowerów miejskich w Europie. Jednoślady posiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak wał Kardana, lokalizowanie GPS, panel solarny i dynamo zasilające komputer umieszczony na bagażniku. 1,5 tys. krakowskich rowerów miejskich są utrzymywane w ruchu przez BikeU, operatora innych innowacyjnych bezobsługowych wypożyczalni miejskich w Polsce.

comments powered by Disqus