Broń palna i narkotyki. Gang dilerów rozbity

Krakowscy funkcjonariusze rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się hurtowym obrotem narkotyków. Zabezpieczono środki odurzające  o wartości prawie 350 tys. zł i broń palną Magnum 44. Zatrzymano dziesięć osób.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że od zeszłego roku dilerzy wprowadzili na rynek kilkaset kilogramów narkotyków. Wśród zabezpieczonych środków znajduje się marihuana, amfetamina i kokaina. Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i handlem środkami odurzającymi.

– Funkcjonariusze ustalili że dilerzy potrafią sprzedać w ciągu doby nawet 20 kg różnego rodzaju środków odurzających. Grupa działała od 2016 roku w całym kraju i wprowadziła na rynek kilkaset kilogramów narkotyków. "Towar" przemycali z kilku państw europejskich – czytamy na stronie Małopolskiej Policji.

Zatrzymano 10 osób. Policjanci przeszukali ich mieszkania i samochody. Udało im się zabezpieczyć ponad 20 kg marihuany, 2 kg amfetaminy i 100 gramów kokainy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to blisko 350 tys. złotych.

– W garażu, należącym do jednego z członków grupy, funkcjonariusze znaleźli broń palną - Magnum 44 i 30 sztuk amunicji oraz 50 litrów wyciągu z ziela konopi . Po dokładnym sprawdzeniu samochodów handlarzy, policjanci odkryli w nich specjalne spreparowane skrytki umożliwiające przewóz narkotyków – informują krakowscy funkcjonariusze.

Zabezpieczono mienie dilerów przekraczające 750 tys. złotych. Usłyszeli już zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, a także handlem narkotykami. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Tymczasowo aresztowano osiem osób.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale