CFK nie próżnuje. Na początek przegląd filmów Edwina Brienena

Piotr Zdybał i Piotr Lenar z Akademii Multi Art fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na Zabłociu powstaje Centrum Filmowe Kraków - Creative Arts Center. Chociaż na oficjalne otwarcie jeszcze trochę poczekamy, już w ostatni weekend kwietnia odbędzie się przegląd filmów Edwina Brienena.

„Terrorama”, „Last Performance” czy „Viva Europa!” to tylko niektóre z filmowych propozycji, które zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia “Enfant terrible. Odkrywając Edwina Brienena”. Okrzyknięty przez niemiecka prasę „holenderskim Fassbinderem” wyreżyserował czternaście pełnometrażowych filmów i teledyski dla wielu muzyków, m.in. Joachima Witta czy Bunny Lake.

Sam reżyser również odwiedzi powstające na Zabłociu Centrum Filmowe Kraków i weźmie udział w spotkaniach z publicznością.

– Jeszcze przed wakacjami zorganizujemy podobne spotkanie z kultowym szwajcarskim reżyserem Ursem Odermattem - uczniem Kieślowskiego i synem wybitnego fotografa Arnolda Odermatta. Chcemy zapraszać ciekawych reżyserów do Krakowa i pokazywać ich filmy polskiej publiczności. Co nie znaczy, że będziemy zaniedbywać rodzime kino. Zdradzę, że na jesień planujemy retrospektywy poświęcone tak wybitnym twórcom, jak m.in. Wojciech Jerzy Has czy Krzysztof Kieślowski – mówi Piotr Zdybał, historyk sztuki i menedżer programowy CFK.

Kraków znów w planie

To nie będzie jednak ostatnia wizyta Brienena w Krakowie w tym roku w Krakowie. Okazuje się, że reżyser ma filmowe plany związane z naszym miastem. Akcja jego nowej produkcji została osadzona właśnie w stolicy Małopolski. Prace mają rozpocząć się niebawem, bo już w wakacje.

–  Rzeczywiście, kilka dni temu trafił do nas scenariusz nowego filmu Edwina Brienena o roboczym tytule "Cunt!". Jego treść jest ściśle tajna, więc na obecnym etapie nie mogę zdradzić zbyt wielu szczegółów dotyczących fabuły. Powiem tylko, że całość zapowiada się bardzo intrygująco – ocenia Zdybał.

Przegląd filmów Brienena potrwa od 21 do 23 kwietnia w Centrum Filmowym Kraków przy ul. Lipowej 7. LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Program

21 kwietnia / piątek
18:00 oficjalne otwarcie przeglądu z udziałem Edwina Brienena & 1. projekcja: TERRORAMA! (2001)
20:00 2. projekcja: BOTH ENDS BURNING (2004)

22 kwietnia / sobota
18:00 3. projekcja: LAST PERFORMANCE (2006)
20:00 4. projekcja: VIVA EUROPA! (2009)

23 kwietnia / niedziela

18:00 5. projekcja: GOD (2016)
20:00 Spotkanie z Edwinem Brienenem

Wstęp bezpłatny

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale