Chcesz złożyć projekt do BO? Przyjdź na spotkanie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Podobnie jak w poprzednich latach, mieszkańcy zainteresowani udziałem w Budżecie Obywatelskim będą mogli skorzystać z pomocy specjalistów. Jest już gotowy harmonogram spotkań.

Doświadczenia ostatniej edycji BO pokazują, że zgłaszane przez mieszkańców projekty są coraz lepszej jakości. Są lepiej przygotowane, zawierają mniej błędów, coraz rzadziej zgłoszenie projektu kończy się jego odrzuceniem na etapie wstępnej weryfikacji.

To m.in. efekt akcji informacyjnych prowadzonych na etapie składania wniosków. Również i tym razem mieszkańcy mogą liczyć na merytoryczne wsparcie. Urząd miasta zapowiedział jedenaście spotkań, które odbędą się między połową kwietnia a połową maja.

Ich lokalizacje zostały tak wybrane, by mogli tam przyjść mieszkańcy z różnych rejonów miasta.

Lista spotkań:

KWIECIEŃ

- 15 kwietnia, godz. 18.00, Centrum Obywatelskie ul. Reymonta 20

- 16 kwietnia, godz. 18.00, Szkoła Podstawowa nr 64, ul. Sadzawki 1

- 18 kwietnia, godz. 18.00, Ośrodek Ruczaj, ul. Rostworowskiego 13

- 23 kwietnia, godz. 17.00, Zgody 7

- 24 kwietnia, godz. 18.00, Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13

- 25 kwietnia, godz. 18.00, Klub Aleksandry, ul. Aleksandry 1

MAJ

- 8 maja, godz. 18.00, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, ul. Papiernicza 2

- 9 maja, godz. 18.00, Klub Kultury Mydlniki, ul. Balicka 289

- 13 maja, godz. 18.00, Klub Wróblowice, ul. Niewodniczańskiego 74

- 15 maja, godz. 18.00, Klub Kuźnia OKN, os. Złotego Wieku 14

- 16 maja, godz. 18.00, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia (MCD), ul. Bracka 10

Ogólne i szczegółowe

– Na spotkania zapraszamy zarówno te osoby, które chciałyby się dowiedzieć czegoś o samym Budżecie Obywatelskim, jak i te, które myślą już o składaniu projektów – zapowiada Mateusz Płoskonka, Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia.

Jak mówi, tym razem urząd nie zdecydował się na organizowanie spotkań dotyczących konkretnych tematów, np. projektów związanych z zielenią, infrastrukturą czy edukacją. – Postawiliśmy na spotkania o charakterze bardziej otwartym, ogólnym, tak by jak największa liczba osób mogła z nich skorzystać. Na podstawie tego, z jakimi sprawami i oczekiwaniami przyjdą mieszkańcy, będziemy na bieżąco reagować i w razie potrzeby zapraszać na spotkania dotyczące konkretnych dziedzin – mówi Płoskonka.

W planie są też maratony pisania projektów. Tam każdy uczestnik będzie mógł zapytać o wszystkie szczegóły specjalistów z poszczególnych obszarów. Maratony odbędą się w czterech terminach:

- 22 maja, godz. 17.00, Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców, ul. Batorego 2/28

- 28 maja, godz. 17.00, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, os. Centrum C10

- 29 maja, godz. 17.00, Centrum Obywatelskie, ul. Reymonta 20

- 30 maja, godz. 17.00, Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia (MCD), ul. Bracka 10

To nie wszystko

Jak mówi Małgorzata Bochenek z Rady Budżetu Obywatelskiego, zaproszenie do zorganizowania własnych spotkań otrzymały też rady dzielnic. Informację o terminach mają przekazać do połowy kwietnia. – Nie jest to obligatoryjne, ale zachęcamy do tego, by dzielnice się włączyły w organizację Budżetu Obywatelskiego – stwierdza.

Będą też spotkania dedykowane konkretnym grupom mieszkańców. Wiadomo już np., że w siedzibie Polskiego Związku Głuchych przy ul. św. Jana 18 w czwartek 16 maja o godz. 17.00 zostanie zorganizowane spotkanie w języku migowym.

Z kolei 8 maja o godz. 17:00 w Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców przy ul. Batorego 2/28 informacje o Budżecie Obywatelskim, w tym o składaniu projektów, będą mogli w kilku językach uzyskać mieszkający w Krakowie obcokrajowcy.