Chciała wpłacić kaucję za zatrzymanego chłopaka. Zapomniała, że jest poszukiwana

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który miał przy sobie środki odurzające. Okazało się, że jest on poszukiwany w celu odbycia kary więzienia lub zapłaty kaucji. Kiedy na komisariacie pojawiła się 26-letnia partnerka zatrzymanego, okazało się, że ona również jest poszukiwana.

31-letni zatrzymany miał zajmować się przestępczością narkotykową. W trakcie zatrzymania okazało się, że miał przy sobie kilka gramów amfetaminy. Kiedy policjanci sprawdzili swoją bazę danych okazało się, że mężczyzna figuruje na niej jako osoba poszukiwana do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w związku z niezapłaconą grzywną.

– Chłopak został przewieziony do komisariatu, gdzie wykonywane były dalsze czynności.  Wtedy zatrzymany 38-latek zdeklarował się, że aby uniknąć kary więzienia zapłaci zaległą grzywnę. W V Komisariacie Policji w Krakowie zjawiła się jego 26-letnia partnerka, aby dopełnić formalności z tym związanych. Policjanci wylegitymowali kobietę, wówczas okazało się, że ona również jest poszukiwana do odbycia zastępczej kary aresztu, jak również, że ma przy sobie amfetaminę – mówi mł.insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

26-latka była zaskoczona, ponieważ zapomniała, że jest poszukiwana. Para trafiła do zakładu karnego celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale