„Chicago” docenione przez widzów

Alicja Kalinowska w roli Roxie Hart

W tym roku w Polsce odbyło się sporo premier musicalowych. Portal musicalove.pl przeprowadził sondę, w której widzowie wybrali swoje ulubione spektakle. Na trzecim miejscu uplasowało się „Chicago” Teatru Variete.

Premiera „Chicago” w Teatrze Variete miała miejsce pod koniec listopada. Od 22 do 26 grudnia portal musicalove.pl przeprowadził sondę dotyczącą premier musicali, które w 2017 roku odbyły się w Polsce. Widzowie z całego kraju mieli okazję wybrać jeden lub kilka z 14 zaproponowanych spektakli. W ankiecie wzięło udział 976 osób, którzy udzielili 1941 odpowiedzi.

Pierwsze miejsce przyznano „Zbrodni i karze” w reżyserii Tomasza Micha i Tomasza Owczarka. Za produkcję odpowiada Studio Musicalowe STEP w Chorzowie. Spektakl otrzymał 424 głosy. Na drugim miejscu znalazł się „Doktor Żywago” – musical Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Na trzecim miejscu uplasowała się produkcja Teatru Variete – „Chicago”, które otrzymało 200 głosów.

Na kolejnych miejscach znalazły się m.in. „Nine” Teatru Muzycznego w Poznaniu czy „Kobiety na skraju załamania nerwowego” Teatru Rampa.

Spektakl o zdradzie i sukcesie

Za reżyserię „Chicago” w krakowskim teatrze odpowiada Wojciech Kościelniak. W rolach głównych występują Barbara Kurdej-Szatan i Alicja Kalinowska w roli Roxie Hart, Sabina Karwala i Katarzyna Osipuk w roli Velmy Kelly. W roli Billy’ego Fleana widzowie mogą zobaczyć Michała Staszczaka i Łukasza Szczepanika.

– Jeśli chodzi o moją bohaterkę, skupiam się przede wszystkim na jej przeszłości, a zwłaszcza na tym, z jakiego pochodzi domu. Do tego dochodzi również to, jak przebiegło jej życie, czy nie podjęła złych decyzji takich jak rezygnacja z kariery solistki. Liczne castingi kończące się niepowodzeniem sprawiły, że nie podjęła dalszych prób. Roxie na każdym kroku stara się coś udowodnić światu i samej sobie, dlatego wpada w furię. Zdrada, którą Fred daje jej „w prezencie”, przelewa czarę goryczy. W którymś momencie ociera się o sukces, który po rozprawie wyślizguje się z rąk w sekundę – mówi Alicja Kalinowska, odtwórczyni roli Roxie Hart.

Barbarę Kurdej-Szatan widzowie mogli zobaczyć na deskach teatru w musicalu „Legalna Blondynka”.

– Roxie to zupełnie inna rola, dojrzałej, ale i rozkapryszonej kobiety, która morduje mężczyznę z rozpaczy i zazdrości. „Legalna Blondynka” to dobra i zawzięta dziewczyna z Malibu – prawie ideał! Tutaj mamy do czynienia z przebiegłą kobietą popadającą w skrajne emocje, która raz się cieszy, a za chwilę rozpacza – oceniła w rozmowie z LoveKraków.pl Barbara Kurdej-Szatan.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale