Co się buduje przy Kapelance? Inwestor dawkuje informacje

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prace na działce u zbiegu ulic Kapelanka i Zielińskiego trwają od końca stycznia. W tym eksponowanym miejscu powstaje nowy biurowiec, ale inwestor ciągle nie podaje precyzyjnych informacji na jego temat. Udało nam się jednak poznać nowe szczegóły.

Pod koniec stycznia wyburzono stojący tam stary dom i wycięto drzewa, a teren został ogrodzony. Teraz na działce widać już coraz bardziej zaawansowane prace. Kiedy na początku lutego pisaliśmy na ten temat po raz pierwszy, dowiedzieliśmy się tylko, że to „projekt biurowy”. Zapewniano nas, że szczegóły inwestycji zostaną podane do publicznej wiadomości „za kilka tygodni”. Kolejne miesiące minęły, a trwająca budowa pozostaje tajemnicą.

Gotowy w przyszłym roku

Zapytaliśmy u źródła. Początkowo nie uzyskaliśmy odpowiedzi, ostatecznie jednak poznaliśmy kilka nowych faktów. – Przy ul. Kapelanka powstaje kameralny budynek. Projekt obejmuje dwie kondygnacje podziemne i pięć kondygnacji nadziemnych – zapowiada Radosław Górecki z firmy Ghelamco. Powierzchnia biurowca wyniesie ok. 10 tys. mkw. Dla porównania, dwa biurowce Kapelanka 42 mają łącznie 30 tys. mkw, a ukończony właśnie budynek Porto Office przy ul. Zielińskiego – 5,5 tys. mkw.

Obiekt ma być gotowy w drugiej połowie 2018 roku. Wjazd do niego będzie zlokalizowany od strony ul. Zielińskiego. Parking pomieści 148 samochodów.

Ghelamco nie udostępnia jeszcze wizualizacji budowanego biurowca. Spotkanie z dziennikarzami na temat inwestycji ma się odbyć dopiero po wakacjach.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale