Comarch Cracovia drugi raz przegrała w półfinale

Comarch Cracovia w rywalizacji półfinałowej do czterech zwycięstw prowadziła już 3:0. Po dwóch porażkach z rzędu jej sytuacja nieco się skomplikowała.

Tauron KH GKS Katowice szybko pokazał Comarch Cracovii, że rywalizacja półfinałowa nie zakończy się w piątym meczu. Już po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 3:0, a kolejne dwa trafienia dołożyli na początku drugiej.

Kiedy katowiczanie przestali strzelać, do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. Krakowanie wykorzystali grę w przewadze i pod koniec drugiej odsłony zdobyli bramkę. W trzeciej tercji dołożyli jeszcze dwie, ale GKS skutecznie się bronił i nie pozwolił, by Comarch Cracovia po raz kolejny umieściła krążek w siatce.

Szósty mecz półfinałowy rozegrany zostanie we wtorek w Krakowie.

Tauron KH GKS Katowice – Comarch Cracovia 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)

Bramki: Devecka (5.), Sawicki (7.), Rohtla (16.), Malasiński (22.), Fraszko (26. k) – Jachym (37.), Svec  (41.), Domogała (59.)

W rywalizacji do czterech zwycięstw: 3:2 dla Cracovii.