Cracovia i Wisła zdały ostatni egzamin przed ligą

Cracovia pokonała FK Spartak Subotica 3:2, a Wisła Kraków ograła Bruk-Bet Termalikę 2:0 w swoich ostatnich meczach kontrolnych. Już za tydzień Pasy podejmą Śląsk Wrocław, a Biała Gwiazda uda się do Gdańska, gdzie zmierzy się z tamtejszą Lechią w pierwszej po zimowej przerwie kolejce ekstraklasy.

Prowadzenie Cracovii w ostatnim sparingu w tureckim Belek zapewnił jej wychowanek Mateusz Wdowiak. Jeszcze przed przerwą gola do szatni zdobył najlepszy snajper krakowian Krzysztof Piątek. Gra układała się po myśli Cracovii również po przerwie. W 48. minucie bramkę na 3:0 zdobył Sergei Zenjov.

Na dwadzieścia minut przed końcem Spartak Subotica zaczął odrabiać straty, dwukrotnie pokonując Krystiana Stępniowskiego.

Pod koniec spotkania na boisku pojawił się po raz pierwszy podczas przygotowań do wiosennych zmagań Damian Dąbrowski. Zawodnik Cracovii w lipcu ubiegłego roku zerwał więzadła w kolanie. Po raz pierwszy w barwach Pasów zagrał pozyskany niedawno Niko Datković.

Cracovia – FK Spartak Subotica 3:2 (2:0)

Bramki: Wdowiak (21.), Piątek (43.), Zenjov (48.) – Savković (72.), Medić (85.)

Cracovia: Pesković (46. Stępniowski) - Ferraresso (46. Helik),  Datković (79. Kanach), Dytiatjew (60. Fink),  Siplak (57. Pestka) - Wdowiak (71. Strózik), Covilo (67. Deja), Drewniak (74. Pik, 88. Dąbrowski), Lusiusz (35. Zenjov, 81. Mihalik), Culina (51. Dimun) - Piątek (63. Brock-Madsen).

Solidna Wisła

Wisła Kraków w swoim ostatnim meczu kontrolnym, chciała pokazać, że jest gotowa na rozgrywki ligowe. Od pierwszych minut atakowała i dominowała na boisku. Bruk-Bet Termalica nie potrafił przeciwstawić się wysokiemu pressingowi krakowian, co sprawiło, że już w pierwszym kwadransie stracił dwa gole.

Wpierw na listę strzelców w 9. minucie wpisał się Carlos Lopez. Prostopadłym podaniem obsłużył go Rafał Boguski. Cztery minuty później Hiszpan po stałym fragmencie odegrał piłkę do Marcina Wasilewskiego, a ten głową uderzył w kierunku bramki. Dobrym instynktem popisał się Dariusz Trela, jednak nie najlepiej wybił futbolówkę, która spadła pod nogi Boguskiego.

W drugiej połowie Wisła przeszła do defensywy, ale i ta formacja spisywała się przyzwoicie. Bruk-Bet szukał swoich okazji, a krakowianie czekali na kontry. Do końca spotkania nic już jednak nie wpadło do bramki.

Przed meczem w Gdańsku Wisła nie planuje już sparingów. Przed wiosennymi zmaganiami szeregi klubu z Reymonta może jednak zasilić jeszcze jeden piłkarz. Najprawdopodobniej trzecim wzmocnieniem Białej Gwiazdy zostanie Petar Brlek, o czym informują włoskie media. Chorwat w sierpniu pożegnał się z ekipą z Reymonta i przeniósł się do Genoi. Brlek może wrócić do Wisły na zasadzie wypożyczenia.

Wisła Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (2:0)

Bramki: Lopez (9.), Boguski (13.)

Wisła: Buchalik – Bartkowski, Głowacki (46. Palcić), Wasilewski, Sadlok – Halilović (88. Plewka), Basha (64. Cywka), Llonch (64. Perez) – Boguski (46. Wojtkowski), Lopez (46. Kolar), Małecki (46. Imaz).

Bruk-Bet: Trela (46. Mucha) – Matei (76. Szarek), Kupczak (63. Toivio), Putiwcew (76. Słaby), Grzelak (63. Maksimenko) – Jovanović (46. Stefanik) – Purece (46. Guba), Janjatović, Piątek, Pawłowski (63. Miković) – Śpiączka (69. Kwantaliani).

Żółte kartki: Llonch, Sadlok – Grzelak.