Czekają na głównych świadków

Patryk L. fot. Dawid Kuciński

Trwa proces Patryka L. oskarżonego o udział w zabójstwie Tomasza Cz. w 2011 roku oraz handel narkotykami. Mężczyzna zaprzecza, aby brał udział w zdarzeniu, a także nie przyznaje się do reszty zarzucanych mu czynów. W czwartek w sprawie L. zeznawała matka jednego ze skazanych już uczestników zajścia.

W zeszłym roku policjanci zatrzymali Patryka L. i postawili mu zarzuty udziału w zabójstwie jednego z bossów pseudokibiców Cracovii oraz handel narkotykami. Mężczyzna nie przyznaje się i twierdzi, że został wrobiony przez m.in. jego byłą partnerkę, która w porozumieniu z prokuraturą uknuła intrygę. Patryk L. stwierdził na jednej z rozpraw, że któryś ze śledczych obiecał jej, że otrzyma opiekę nad dzieckiem, które ma z oskarżonym.

Po kilku rozprawach za zamkniętymi drzwiami sąd zdecydował o odtajnieniu procesu. Jawne więc były zeznania (a raczej ich brak) skazanych za śmiertelne pobicie Tomasza Cz. w styczniu 2011 roku. Więźniowie stwierdzili, że nie znają Patryka L., a część z nich wciąż uważa, że siedzi za niewinność.

W czwartek przesłuchana została matka jednego ze skazanych. Kobieta była świadkiem części ataku na „Człowieka”. W tym czasie przebywała w miejscu pracy – cukierni, którą prowadziła. To właśnie w tę budkę uderzył jeep, który wcześniej staranował audi Tomasza Cz. Świadek stwierdziła, że nie zna Patryka L., nigdy nie widziała go na oczy.  To ważne z punktu widzenia oskarżonego, bowiem jego partnerka – Anna M. – i inny główny świadek zeznawali, że Patryk L. miał zaopatrzać w narkotyki właśnie Marcina W.

Obrońca Patryka L. dąży do tego, aby przesłuchać – według aktu oskarżenia – głównego odbiorcę narkotyków. Mecenas przypomniał, że do tej pory nawet prokuratura nie przepytała mężczyzny o tę sprawę. Adwokat chciałby również ściągnąć na salę rozpraw Annę M. Jednak jej pełnomocnik odmówił sądowi udostępnienia numeru telefonu kobiety.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale