Czerwcowe remonty

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

– Sezon prac drogowych ruszył pełną parą. dokładamy wszelkich starań, aby remonty był jak najmniej uciążliwe i trwały jak najkrócej – mówi Piotr Hamarnik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.  Miejska jednostka przedstawia listę aktualnie prowadzonych remontów.

Na terenie I Dzielnic dobiegają końca dwa remonty: wymiana nawierzchni jezdni i chodnika na ul. Dietla na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Starowiślnej oraz remont zatoki autobusowej na alei Słowackiego (przy ul. Karmelickiej).

– Zwracamy uwagę także na mniejsze uliczki, które wymagają naprawy. Trwa wymiana nawierzchni tłuczniowej na ulicach Malinowej, ul. Grabczaka i ul. Chełmońskiego. Natomiast na ul. Doktora Twardego, na skrzyżowaniu ul. Opolskiej i Mackiewicza, skrzyżowaniu ul. Łokietka i ul. Gaik oraz przy ul. Opolskiej (przy stacji Statoil) – kładzione są nowe chodniki z obniżonymi krawężnikami na przejazdach rowerowych – informuje Hamarnik.

Prace trwają obecnie także na ul. Czarnowiejskiej, gdzie na odcinku od ul. Konarskiego do ul. Urzędniczej i od nr 97 do al. Kijowskiej, wymieniany jest stary chodnik. – Wszystkie te zadania planujemy zakończyć w tym miesiącu – dodaje przedstawiciel ZIKiT-u.

Zwierzyniec

Na ul. Prusa trwa remont chodnika i okienek drzew; na ul. Starowolskiej utwardzane są pobocza. – Na ul. Pylnej, ul. Zygmunta Starego, ul. Emaus, ul. Zakamycze i ul. Skibowej wymieniamy nawierzchnię tłuczniową. Na ul. Kosmowskiej trwa remont nawierzchni w rejonie ul. Rzepichy. Tutaj zakończenie prac przewidziane w połowie czerwca – dodaje Piotr Hamarnik.

Podgórze

Dobiega końca remont krawężników na Kapelance oraz chodników na ul. Jugowickiej. – Wymieniamy także nawierzchnię jezdni na ul. Jugowickiej, w rejonie skrzyżowania Gałęzowskiego i Boratyńskiego, na ul. Górskiej, oraz chodnik na ul. Snycerskiej (odcinek od ul. Prostej do Gersona). Dobiega końca remont nawierzchni  jezdni na ul. Konopnickiej (rejon Ronda Matecznego w kierunku mostu Grunwaldzkiego). Na ul. Pod Kopcem kończy się remont nawierzchni i chodnika – wymienia Hamarnik.

Nowa Huta

Obecnie prowadzona jest wymiana chodnika wewnątrz osiedla Zielonego, nawierzchni ścieżki rowerowej na al. Jana Pawła II oraz remont nawierzchni jezdni i chodnika na ul. Pokrzywki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Dębniki Podgórze Nowa Huta
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale