Czwarty sparing, czwarte zwycięstwo. Maor Melikson w Myślenicach [ZDJĘCIA]

W przedostatnim meczu kontrolnym Wisła Kraków wygrała z przebywającym na zgrupowaniu w Polsce wicemistrzem Izraela Hapoelem Beer Szewa. Gola w pierwszym kwadransie strzelił Bartosz Jaroch.

Rywal Wisły przygotowuje się do kolejnego sezonu w ośrodku Cracovii w Rącznej. Na sparing, który odbył się w bazie Wisły w Myślenicach, piłkarze Hapoelu przyjechali wynajętym autokarem Pasów, a do realizacji transmisji (Wisła przygotowała swoją) sprowadzili wóz satelitarny z Węgier. Asystentem trenera Izraelczyków jest z Maor Melikson, mistrz Polski z Białą Gwiazdą w sezonie 2010/2011. 38-latek pojawił się w Myślenicach i przypomniał się nieco starszym kibicom Białej Gwiazdy.

Krakowianie, którzy w poprzednich grach kontrolnych pokonali Garbarnię (3:1), Stal Mielec (2:0) i GKS Jastrzębie (3:0), kontynuowali dobrą serię i po raz kolejny objęli prowadzenie. W 15. minucie jedynego gola głową strzelił prawy obrońca Bartosz Jaroch. Nowy zawodnik Wisły najszybciej dobiegł do piłki odbitej od poprzeczki po uderzeniu Piotra Starzyńskiego. Tuż przed przerwą sam na sam z bramkarzem wyszedł Luis Fernandez, jednak zbyt długo zwlekał z wykończeniem i został zablokowany. Goście mieli jedną stuprocentową sytuację, po błędzie Krystiana Wachowiaka, ale dobrze interweniował Kamil Broda.

W drugiej połowie po raz pierwszy po powrocie do Wisły zagrał Vullnet Basha. Albańczyk dostał od trenera Brzęczka 30 minut. Kwadrans później goście mieli szansę na wyrównanie z rzutu wolnego, gdy w poprzeczkę trafił Ramzi Safuri. Po zmianach gospodarze mieli znacznie mniej do powiedzenia, ale świetnie dysponowany Mikołaj Biegański utrzymał korzystny wynik.

Przed meczem Wisła poinformowała o rozpoczętych testach Bartosza Talara. To środkowy pomocnik z rocznika 2002, który ma za sobą występy w reprezentacjach juniorskich. W poprzednim sezonie zaliczył 20 meczów dla Olympique Lyon B we francuskiej IV lidze.  Zawodnik wszedł na ostatnie minuty sparingu. Jest wolnym piłkarzem i w najbliższym czasie spróbuje przekonać do siebie trenerów Białej Gwiazdy.

W sobotę krakowianie pojadą do Bielska-Białej na ostatni sparing z ich ligowym rywalem – Podbeskidziem.

Wisła Kraków – Hapoel Beer Szewa 1:0 (1:0)

Bramka: Jaroch (15.).

Wisła: Biegański – Jaroch, Łasicki, Mehremić, Wachowiak – Balta, Duda – Pereiera, Szywacz, Starzyński – Fernandez. Grali także: Biegański, Młyński,  Hugi, Hoyo-Kowalski, Bartoń, Niewiadomski, Fazlagić, Basha, Skrobański, Szot Plewka, Talar.