Czy cztery sparingi wystarczą nowemu trenerowi Wisły? Pierwszy trening bez Carlitosa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trzy mecze w Hiszpanii i jedno spotkanie w Polsce – tak w skrócie prezentuje się plan meczów kontrolnych krakowian przed rundą wiosenną w ekstraklasie. Na pierwszym treningu w 2018 roku zabrakło kilku zawodników.

W poniedziałek o godzinie 15.30 Wiślacy po raz pierwszy trenowali pod wodzą Joana Carrillo. W Myślenicach zabrakło Ivana Gonzaleza, który od dłuższego czasu przebywa w Hiszpanii, gdzie rehabilituje się po operacji kolana. Stoper nie przyleci do Polski, tylko dołączy do drużyny na początku zgrupowania, które potrwa w Villareal i Marina d’Or od 14 do 28 stycznia. Na boisku nie pojawił się też chory Carlitos - który w Myślenicach spodziewany jest z we wtorek, napóźniej w środę -  a także Jesus Imaz (sprawy rodzinne) i Denys Bałaniuk (problemy z wizą), którzy również spodziewani są w najbliższym czasie. Tylko w siłowni ćwiczyli Paweł Brożek, Marko Kolar, Zdenek Ondraszek i Fran Velez. Trenował za to serbski pomocnik Nikola Mitrović, który podpisał półroczny kontrakt.

Teh zimy krakowian czekają cztery mecze kontrolne. W Hiszpanii 13-krotni mistrzowie Polski zagrają trzy z nich. 17 stycznia zmierzą się z drużyną Villarealu B, 23 z Videotonem, a 27 z FC Seul. Po powrocie do Polski, tydzień przed inauguracją rundy wiosennej (3 lutego), Biała Gwiazda sprawdzi formę przeciwko Bruk-Betowi Termalice Nieciecza.

– Pierwszy tydzień zgrupowania przede wszystkim będzie poświęcony na treningi, dlatego rozegramy tylko jeden sparing – tłumaczy Manuel Junco, dyrektor sportowy Wisły.

Przyjście nowego trenera wiąże się z wprowadzeniem nowej filozofii gry. Wiadomo, że Joan Carrillo lubi, gdy jego drużyny atakują i strzelają dużo bramek. Czy cztery sparingi i miesiąc treingów wystarczą, by wpoić piłkarzom nową strategię?

–  Czasu jest wystarczająco dużo, ale nie możemy go marnować. Codziennie musimy robić krok do przodu – podkreśla Carrillo.

Pierwszy mecz o punkty w 2018 roku Biała Gwiazda rozegra 10 lutego z Lechią w Gdańsku.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale