„Dama z gronostajem” w Gmachu Głównym MNK od maja

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Arcydzieło da Vinci „Dama z gronostajem” od 19 maja będzie prezentowane w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego. Decyzja zapadła po zasięgnięciu opinii Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Nie w Sukiennicach, ale w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego będzie prezentowane słynne dzieło Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem”. Obraz będzie eksponowany na pierwszym piętrze budynku, w specjalnie wydzielonej przestrzeni. Decyzja zapadła po zasięgnięciu opinii Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Do tej pory, jeżeli chodzi o kwestię ekspozycji, brano pod uwagę również Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Pałac Czapskich czy Sukiennice.

– Marzę o Sukiennicach, ale tego typu dzieło powinno mieć jak najlepsze warunki i bezpieczeństwo. W rzeczywistości rozważamy kilka miejsc ekspozycji i podkreślam, że będzie ona eksponowana za darmo. Czekamy na ekspertyzę NIMOZ, chcemy, aby nasze pomysły w pełni odpowiadały standardom bezpieczeństwa dla tego typu dzieł – mówił w styczniu w rozmowie z LoveKraków.pl Andrzej Betlej, dyrektor MNK.

Dzieło zostanie udostępnione zwiedzającym za darmo 19 maja, w dzień poprzedzający Noc Muzeów.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale