„Delegaci zdziwili się, że Polska jest takim fajnym krajem”

Jacek Purchla, przewodniczący 41. sesji KŚD UNESCO w Krakowie fot. Bartłomiej Banaszak, Narodowy Instytut Dziedzictwa

Przed nami czas podsumowań kończącej się sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jak przyznaje Jacek Purchla, przewodniczący 41. sesji KŚD i dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury, zagraniczni goście byli pod wrażeniem organizacji i atmosfery panującej w tym czasie w Krakowie.

Podczas konferencji podsumowującej 41. Sesję Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, Jacek Purchla, przewodniczący sesji KŚD i dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury podkreślał, że wydarzenie spotkało się z pozytywnym odbiorem przybyłych do stolicy Małopolski zagranicznych gości. Przyznał, że byli pod wrażeniem nie tylko samej organizacji, ale i atmosfery panującej podczas obrad.

- Jeśli chodzi o Polskę, to świetny przykład, jak kultura jest ważna dla budowania wizerunku w świecie. To również nowy rozdział odkrywania naszego kraju przed światem. W tym kontekście chodzi nawet o wypady zagranicznych gości do miasta, którzy zdziwili się, że Polska jest takim fajnym, normalnym krajem. Moim zdaniem jest to również ważny rozdział w historii naszego miasta pod względem rozwoju spotkań internacjonalnych i Krakowa jako miasta kongresów – podkreślał Jacek Purchla.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale