Delegacja z Emiratów przyleciała do Krakowa. Flydubai wprowadza nowe połączenie [VIDEO]

fot. KRZYSZTOF KALINOWSKI / LOVEKRAKÓW.PL

Linie lotnicze flydubai rozpoczęły realizację codziennych, bezpośrednich lotów na trasie Dubaj-Kraków. W niedziele, 8 kwietnia odbył się inauguracyjny lot z Terminala II międzynarodowego lotniska Dubaj do Kraków Airport. Za sterami samolotu zasiedli polski kapitan i pierwszy oficer. Na pokładzie byli obecni także polscy członkowie personelu pokładowego. W menu pojawiła się... kasza gryczana.

Dwieście połączeń z przesiadką w Dubaju

– Jako pierwszy przewoźnik realizujący codzienne loty na trasie Dubaj-Kraków cieszymy się z możliwości, jakich nowe połączenie dostarczy gospodarce i turystyce zarówno w ZEA, jak i w Polsce – mówił w czasie konferencji prasowej Jeyhun Efendi, wiceprezes ds. operacji handlowych flydubai. – Trasa obsługiwana jest przez najnowszą maszynę w naszej flocie i jest to najszybszy sposób na dostanie się do stolicy Emiratów Arabskich. Dzięki współpracy flydubai z Emirates pasażerowie wylatujący z Polski mogą skorzystać z przesiadek do ponad 200 krajów. W ubiegłym roku z połączeń do Dubaju skorzystało 85 tys. Polaków.

Codzienne bezpośrednie loty na trasie Dubaj-Kraków obsługiwane będą przez najnowszy samolot we flocie flydubai, czyli Boeing 737 MAX 8. Boeing wyposażony został w rozkładane fotele w klasie biznes. Samolot linii flydubai posiada również ekrany full HD, z możliwością wyświetlania ponad tysiąc godzin filmów, programów telewizyjnych, muzyki i gier w kilku językach. Ponadto rezerwując bilety w ramach wspólnej obsługi połączeń, pasażerowie linii Emirates otrzymają dodatkowe posiłki oraz będą przysługiwać im limity bagażu rejestrowanego Emirates podczas lotów obsługiwanych przez flydubai zarówno w klasie biznesowej, jak i ekonomicznej.

Wpływ na turystykę i stosunki polityczne

W ramach wspólnej obsługi połączeń i współpracy między Emirates i flydubai na tej trasie, pasażerowie obu linii będą mogli dotrzeć do kilkuset miejsc na całym świecie z przesiadką w Dubaju. Zbliżające się uruchomienie lotów do Dubrownika w Chorwacji w kwietniu oraz lotów do Katanii we Włoszech i do Salonik w Grecji w czerwcu spowoduje rozszerzenie sieci połączeń flydubai w Europie do 26 portów lotniczych i zwiększenie liczby lotów do 135 tygodniowo. Od rozpoczęcia działalności w 2009 r. linia przewiozła ponad 60 milionów pasażerów za pośrednictwem 150 linii lotniczych.

– Dzięki tej współpracy pasażerowie mogą kontynuować podróż do ponad dziewięćdziesięciu lotnisk docelowych w ofercie flydubai, obejmujących sześć kontynentów i ponad osiemdziesiąt krajów, co ma realny wpływ nie tylko na turystykę, ale również stosunki biznesowe gospodarcze i polityczne poszczególnych rejonów świata – mówi Thierry Aucoc, wiceprezes ds. handlowych w linii Emirates i podkreśla, że wybór 2018 roku na otwarcie połączenia był nieprzypadkowy. Polacy obchodzą 100-lecie odzyskania niepodległości, natomiast mieszkańcy Zjednoczonych Emiratów Arabskich świętują 100 lat od narodzin Zeyeda – pierwszego prezydenta ZEA.

Dzięki polityce open sky lotnisko w Dubaju obsługuje dziś około 5 tys. pasażerów flydubai i Emirates dziennie. Są to m.in. obywatele Chin, Indii, Korei i Australii. Do 2020 roku tamtejsze linie lotnicze zamierzają obsługiwać 240 lotnisk docelowych na całym świecie.

Ceny za loty w dwie strony w klasie biznesowej z Krakowa będą zaczynać się od 8231 złotych, natomiast w klasie ekonomicznej od 1121 złotych brutto.

comments powered by Disqus