Deweloper przebuduje ulicę Zabłocie. Prace właśnie startują

fot. Archiwum

Około 12 miesięcy ma potrwać remont ulicy Zabłocie. Finansuje go deweloper, który buduje tam swoją inwestycję mieszkaniową. Ulica będzie mieć nową nawierzchnię, chodniki i odwodnienie.

Przebudowa obejmuje długi odcinek, od wiaduktu kolejowego aż do skrzyżowania z ulicą Romanowicza. – W trakcie prac, oprócz remontu nawierzchni jezdni, zostanie wymieniona infrastruktura techniczna. Pojawią się chodniki, ścieżka rowerowa oraz dwie wyspy na przejściach dla pieszych – zapowiada Renata Postawa-Giza z biura prasowego ZIKiT.

Utrudnienia za kilka tygodni

Przebudowa ma potrwać rok. Oficjalnie rozpoczęła się w poniedziałek, choć na razie to tylko przygotowania. – Właściwe prace rozpoczną się za kilka tygodni – mówi przedstawicielka miejskiej jednostki.

Wtedy też mają się pojawić większe utrudnienia dla kierowców. Na razie szczegóły nie są znane, wiadomo jednak, że inwestycja będzie realizowana w kilku etapach. ZIKiT zapewnia jednak, że ulica nie będzie zamknięta – ruch ma zostać utrzymany, a na przebudowywanych w danym momencie odcinkach prowadzony wahadłowo.

Zabłocie się zmienia

To będzie kolejna zmiana w tej części Zabłocia. Po południowej stronie ulicy powstały i ciągle powstają nowe bloki. Po północnej stronie natomiast Zarząd Zieleni Miejskiej zakończył niedawno prace przy tworzeniu nowego parku. Jest on już gotowy, ZZM czeka tylko na to, by posadzone rośliny urosły i na pierwszy dzień wiosny planuje oficjalne otwarcie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale