Do snu ukołysze nas jazz

fot. pixabay.com

Już w najbliższy weekend jazz będzie rozbrzmiewał niemalże w całym Krakowie. W nocy z 14 na 15 lipca czeka nas kolejna odsłona Nocy Jazzu. W jej ramach odbędzie się ponad 20 koncertów.

Dla wielbicieli to kolejna okazja do zasmakowania w tym gatunku muzycznym, dla innych – dobry pretekst, aby jazzowi przyjrzeć się bliżej.

Całe miasto słucha jazzu

Dwunasta edycja wydarzenia „rozegra się” w różnych częściach miasta. Oprócz tradycyjnych koncertów na Małym Rynku, jazz zabrzmi również w MOCAK-u, na scenie letniej w ramach Bulwar(t)u Sztuki nad zalewem Nowohuckim, w Klubie „Pod Jaszczurami” i po raz pierwszy w Teatrze Nowym Proxima przy ul. Krakowskiej 41.

Mieszkańcom i turystom muzyka będzie towarzyszyć również w klubach i kawiarniach. Wystarczy wymienić chociażby Piwnicę pod Baranami, Harris Piano Jazz Bar, Alchemię, Piec Art Acoustic Jazz Club czy Jazz Club u Muniaka

Tyle o miejscach. Teraz czas na artystów. Tej jednej nocy w Krakowie wystąpią m.in. Hanna Banaszak, PBUG, Keith Thomson, Saksofonarium, Max Klezmer Band, Bartosz Smorągowicz Ensemble, Ryszard Feliks Styła, Mili Moreno, Agnieszka Grochowicz, Rose Ellis & Daan Kleijn i wielu innych artystów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Jazzu nigdy dość

Warto dodać, że to nie jedyne wydarzenie poświęcone muzyce jazzowej w Krakowie. Od końca czerwca trwa 23. edycja Summer Jazz Festival. Do 5 sierpnia w stolicy Małopolski można wybrać się na koncerty ikon światowej sceny jazzowej, które odbywają się nie tylko w klubach, ale i m.in. w Kijów.Centrum czy Filharmonii Krakowskiej.

– W tym roku postanowiliśmy podzielić koncerty tematycznie. Podczas tej edycji warto zwrócić uwagę na nowe pasmo – Koncerty Gwiazd. Oprócz tego, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, warto zwrócić uwagę na Złotą setkę polskiego jazzu. W naszym mieście wystąpią m.in. Tomasz Stańko, Leszek Możdżer, Urszula Dudziak czy Włodek Pawlik – mówił podczas konferencji zapowiadającej wydarzenie Witold Wnuk, dyrektor Summer Jazz Festival.

Program Nocy Jazzu dostępny na stronie https://krakowskienoce.pl/noc_jazzu2018/221077,0,1,program.html

Szczegóły dotyczące Summer Jazz Festival i program wydarzeń dostępny na stronie https://www.cracjazz.com/

comments powered by Disqus