Do trzech razy sztuka. Są chętni na zaprojektowanie ul. 8 Pułku Ułanów

Budowa fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Sześć ofert na projekt i uzyskanie ZRID dla nowej ulicy łączącej ul. Zawiłą ze skrzyżowaniem Grota-Roweckiego, Kapelanki i Brożka.

Obecnie Zarząd analizuje propozycje złożone przez oferentów, więc wykonawca będzie znany najwcześniej na początku przyszłego roku. Jak podkreśla ZIM, większość ofert nie przekracza środków zaplanowanych na ten cel w dokumentach finansowych miasta. Wśród przyjętych w zamówieniu kryteriów jest nie tylko najniższa cena, ale i wydłużenie podstawowego okresu rękojmi na dokumentacje projektową.

To już kolejne podejście do tej inwestycji. – W tym roku ZIM próbował dwukrotnie wyłonić firmę, która zrealizuje ul. 8 Pułku Ułanów w trybie zaprojektuj i wybuduj. W obu przypadkach przetargi musiały zostać unieważnione z uwagi na zbyt wysoką cenę, jaką proponował jedyny zgłaszający się oferent. Dlatego też, mając na uwadze aktualną sytuację na rynku budowlanym w Polsce, zmieniliśmy formułę realizacji ul. 8 Pułku Ułanów. Najpierw chcemy przygotować dokumentację projektową i uzyskać ZRID, a następnie szukać wykonawcy dla tego zadania – zaznacza Janina Pokrywa, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Ulga dla Ruczaju

Nowa droga, łącząca ul. Zawiłą ze skrzyżowaniem ulic Kapelanka, Brożka i Grota Roweckiego ma poprawić komfort podróżowania mieszkańców na granicy dzielnic Dębnik i Łagiewnik-Borku Fałęckiego, odciążając przede wszystkim zatłoczone niemiłosiernie ulice Kobierzyńską i Zakopiańską. W ramach inwestycji zostanie wybudowana 2,7 km drogi tzw. zbiorczej, po jednym pasie w każdą ze stron. Zyskają też rowerzyści. Dzięki nowej drodze możliwe będzie szybkie połączenie z centrum.

Dzięki inwestycji wzbogaci się też sieć dróg rowerowych. Osoby podróżujące jednośladami zyskają szybkie połączenie z centrum miasta, bowiem wzdłuż ul. 8 Pułku Ułanów powstanie ścieżka rowerowa. Z zakresu zamówienia wyłączony jest odcinek ul. 8 Pułku Ułanów, który zostanie zrealizowany w ramach Trasy Łagiewnickiej.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki Swoszowice
comments powered by Disqus