Do trzech razy sztuka. Wyremontują ostatni odcinek ulicy Lubockiej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Mieszkańcy Luboczy doczekają się zakończenia remontu rozpoczętego w 2015 roku. Wyremontowany zostanie ostatni brakujący fragment w rejonie przychodni, o długości 160 metrów. W tym miejscu potrzebne były dodatkowe uzgodnienia i zezwolenia.

Prace przy remoncie Lubockiej rozpoczęły się jeszcze w 2015 roku. Początkowo ZIKiT planował remont tylko połowy ulicy. W trakcie prac zdecydowano jednak, że ich zakres trzeba rozszerzyć: stan podbudowy pozostałego fragmentu drogi nie pozostawiał wątpliwości co do potrzeby pilnego remontu.

Pierwszy etap zakończył się przed Światowymi Dniami Młodzieży, do końca roku przebudowano kolejny fragment. Nie była to jednak ciągle całość ulicy, bo pozostał najbardziej problematyczny fragment w rejonie przychodni.

– Fragment z przepustem jest bardziej skomplikowany projektowo i na jego remont musimy uzyskać decyzję o realizacji inwestycji drogowej. Dlatego wnioskujemy o środki na ten cel dopiero na przyszły rok – tłumaczył nam we wrześniu Piotr Hamarnik z biura prasowego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Przetarg rozpisany

W tym tygodniu ZIKiT rozpisał przetarg na wykonanie ostatniego brakującego odcinka. Wykonawca będzie musiał przebudować nawierzchnię, razem ze wszystkim zjazdami, poboczem i kanalizacją opadową oraz wybudować chodnik i zatokę autobusową z nową wiatą.

Prace mają się zakończyć najpóźniej do 1 grudnia.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale