Dokończą budowę chodnika na Rajskiej

Pierwsza część chodnika powstała przed rokiem fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Już niedługo piesi będą mogli skorzystać z wygodnego chodnika nie na połowie, lecz na całej długości ulicy Rajskiej. ZIKiT przygotowuje się do dokończenia prac rozpoczętych w minionym roku. Na odcinku od wejścia do biblioteki do ulicy Dolnych Młynów powstanie nowy chodnik.

Już budowa pierwszego odcinka chodnika była na Rajskiej sporą rewolucją. Po latach zniknęło stamtąd klepisko, wydeptane przez pieszych i zniszczone przez samochody. Był to też jeden z pierwszych przykładów nowego podejścia do zieleni w mieście: drzewa, których nie dało się już uratować, zostały wycięte, ale w ich miejsce posadzono od razu duże – wówczas rekordowe – sadzonki. Wzdłuż chodnika powstał też pas zieleni z ławkami.

Miało być za jednym razem

Teraz podobnie będzie na dalszym odcinku ulicy. Pierwotnie całość miała zostać wykonana za jednym zamachem, ale zabrakło pieniędzy na ten cel, stąd przesunięcie połowy prac na kolejny rok. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpisał właśnie przetarg na wykonawcę chodnika. Firmę zamierza wybrać pod koniec kwietnia, a zwycięzca będzie miał dwa miesiące na wykonanie prac.

ZIKiT zapowiada, że w tej sprawie będzie współpracował z Zarządem Zieleni Miejskiej. – My wybudujemy chodnik, razem ze wszystkimi instalacjami i z wymianą oświetlenia. Przygotujemy też grunt pod to, żeby ZZM mógł zająć się nasadzeniami – zapowiada Michał Pyclik, rzecznik ZIKiT.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale