Dostaną wiatę za przesiadkę na rowery

fot. Archiwum

Znamy już wyniki akcji „Rowerowy maj”, w której krakowskie szkoły rywalizowały zachęcając uczniów i nauczycieli do przesiadania się na rowery. Najbardziej aktywni okazali się ci ze szkoły podstawowej nr 52 na osiedlu Dywizjonu 303 i to oni otrzymają w nagrodę zadaszoną wiatę rowerową.

Zasady były proste: uczestnicy otrzymywali po dwie naklejki za przyjechanie do szkoły – nie tylko rowerem, ale także hulajnogą czy na rolkach. Mogli je przykleić w indywidualnym dzienniczku oraz na klasowym plakacie. Dzięki temu rywalizacja przebiegała na kilku poziomach: indywidualnym, klasowym i międzyszkolnym.

Teraz wiadomo już, że najwięcej naklejek zebrali uczniowie i nauczyciele ze szkoły podstawowej nr 52 na osiedlu Dywizjonu 303. Drugie miejsce zajęła szkoła podstawowa nr 47 z ul. Myśliwskiej a na trzecim miejscu uplasowała się szkoła podstawowa nr 55 z ul. Dobczyckiej.

Wyniki w tysiącach

Jak wylicza urząd miasta, 5358 dzieci biorących udział w majowej akcji przynajmniej raz przyjechało do szkoły rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach lub deskorolce. To dwie trzecie wszystkich dzieci w zaangażowanych w projekt szkołach. Ten wynik przekłada się z kolei na 118254 podróży (do szkoły i z powrotem). – Warto też wspomnieć, że 446 dzieci, nie zważając na pogodę i inne trudności, codziennie przyjeżdżało do szkoły rowerem lub innym ekologicznym środkiem transportu – zwraca uwagę Jan Machowski z biura prasowego magistratu. Gdyby natomiast przeliczyć, jaką część wszystkich możliwych przyjazdów dzieci stanowiły te na rowerach, rolkach czy hulajnogach, otrzymamy niemal 37%.

Wiata w nagrodę

Najlepsza szkoła otrzyma od Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zadaszoną wiatę rowerową. Najlepsze klasy w poszczególnych szkołach pojadą na wycieczki, natomiast najbardziej wytrwali uczestnicy otrzymają gadżety rowerowe. Partnerzy i sponsorzy akcji ufundowali też sporo indywidualnych nagród do rozlosowania w szkołach.

Oprócz szkół podstawowych, w akcji wzięły udział też dwa przedszkola. 281 przedszkolaków przynajmniej raz zasłużyło na naklejkę. Placówki dostaną od sponsorów rowerki biegowe, a najlepsze grupy przedszkolaków otrzymają zaproszenia na wycieczki do fabryki cukierków.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale