Droga w stronę Olkusza do rozbudowy. Ruszył przetarg

Budowa drogi fot. Archiwum

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisała we wtorek przetarg na rozbudowę fragmentu drogi krajowej nr 94 pomiędzy Modlnicą i Giebułtowem. To dobra wiadomość dla kierowców podróżujących codziennie „trasą olkuską”.

– Rozbudowa drogi jednojezdniowej do drogi dwujezdniowej oraz przebudowanie trzech skrzyżowań na ronda dwupasowe pozwoli na zwiększenie przepustowości odcinka drogi na długości ok. 1,7 km, poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy – zapowiada Iwona Mikrut z małopolskiego oddziału GDDKiA.

Firmy mogą się zgłaszać do 1 sierpnia. Zwycięzca będzie miał 28 miesięcy na wykonanie wszystkich prac, przy czym w ciągu pierwszych 16 miesięcy musi przygotować projekt i uzyskać wszystkie pozwolenia. Kolejne 12 miesięcy to czas samych robót budowlanych, ale nie wlicza się w to okresu zimowego, od 15 grudnia do 15 marca. W praktyce więc prace muszą się zakończyć w ciągu 31 miesięcy od podpisania umowy.

Na skrzyżowaniu z obwodnicą

Inwestycja jest istotna nie tylko dlatego, że już teraz tworzą się tam zatory. Ruch może się zwiększyć po tym, jak wybudowana zostanie ponad 12-kilometrowa Północna Obwodnica Krakowa, łącząca węzeł Modlnica z węzłem trasy S7 w Mistrzejowicach. Remontowany odcinek DK94 rozpocznie się od skrzyżowania w Giebułtowie i doprowadzi właśnie do węzła Modlnica.

Jeśli chodzi o samą Północną Obwodnicę Krakowa, na początku lipca GDDKiA ogłosiła wybór wykonawcy. Drogę ma wybudować konsorcjum chińsko-polskie: Stecol Corporation z Chin oraz Polbud-Pomorze Sp.z o.o. z Polski. Piłka jest jednak ciągle w grze, ponieważ do wyników przetargu wpłynęły już dwa odwołania.

comments powered by Disqus