Drugie sparingowe zwycięstwo Wisły

W drugim meczu kontrolnym do nowego sezonu Wisła Kraków pokonała beniaminka słowackiej ekstraklasy Tartan Liptowski Mikułasz 3:1.

Krakowianie lepiej weszli w mecz, dominując rywala i dobrze grając pressingiem. Gospodarzom udało się szybko wyjść z własnej połowy i kilkukrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Matusza Lisa. Bramkarz Wisły zdołał jednak zachować czyste konto. Po jednej z jego interwencji piłka spadła pod nogi Piotra Starzyńskiego. Młody zawodnik gości przebiegł z piłką spod własnego pola karnego pod pole karne rywali i oddał strzał, umieszczając piłkę w siatce.

Wisła dobrze grała z kontry i już kilka minut później po niezłej akcji zawodników spod Wawelu futbolówkę do własnej bramki skierował Robin Hranac.

Po zmianie stron gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Po stracie Yawa Yeboaha Luboslav Laura posłał piłkę nad Mikołajem Biegańskim, który zbyt daleko wyszedł od własnej bramki. W kolejnych sytuacjach młody bramkarz popisywał się już dobrymi interwencjami. W końcówce krakowianie mieli jeszcze rzut karny, który na gola zamienił Michal Frydrych.

Kolejny sparing Wisła rozegra we środę z Puszczą Niepołomice w Rzeszowie.

Tatran Liptowski Mikułasz - Wisła Kraków 1-3 (0-2)

Bramki: Starzyński (29.), Hranac (36. sam.), Frydrych (78. k) - Laura (49).

Tatran: Luksch - Filinsky (46. Voszko), Krczik, Hranacz - Krczik, Stasz (81. Bartosz), Chan-soo (70. Kodydek), Flak (67. Żilak) - Pinte (81. Janec), Andricz (46. Szwec), Kaczerik (46. Laura).

Wisła: Lis (46 .Biegański) - Gruszkowski (46. Wachowiak), Szota (83. Hoyo-Kowalski), Frydrych (83. Koncewicz-Żyłka), Szot (76. Warczak) - Starzyński (67. Hugi), El Mahdioui (76. Zdybowicz), Kuveljić (46. Żukow), Savić (46. Chuca), Yeboah (67. Młyński) - Kliment (46. Sobol).

Żółte kartki: Savić, Szota.