Dyrektor ZIKiT podał się do dymisji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Andrzej Mikołajewski podał się do dymisji. Prezydent Majchrowski przyjął jego rezygnację, złożoną formalnie jeszcze w październiku ubiegłego roku - po paraliżu na najważniejszych drogach w mieście.

Decyzja prezydenta została ogłoszona w piątek. – Dyrektor ZIKT Andrzej Mikołajewski podał się do dymisji. Dymisję przyjął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. W związku z reorganizacją jednostki Dyrektor Mikołajewski uznał, że nie powinien dłużej nią kierować – napisano na profilu miasta na Twitterze.

To echa decyzji, którą prezydent Majchrowski przedstawił tydzień temu. Jak zapowiedział, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ma być rozwiązany, a jego miejsce ma zająć Zarząd Dróg, o znacznie okrojonych kompetencjach. Pozostała część zadań ZIKiT ma zostać rozdzielona pomiędzy Zarząd Inwestycji Miejskich, Zarząd Zieleni Miejskiej i Urząd Miasta Krakowa.

– Do dymisji podał się tylko dyrektor Mikołajewski. Zastępcy pozostają, jednostka pracuje normalnie – mówi Monika Chylaszek, rzecznik prezydenta Majchrowskiego. Jak mówi, decyzje co do tego, kto będzie kierował jednostką na czas planowanej reorganizacji, zapadną w przyszłym tygodniu.

AKTUALIZACJA: Według naszych nieoficjalnych informacji, pełniącym obowiązki dyrektora ZIKiT ma zostać Paweł Sularz, dotychczasowy zastępca dyrektora jednostki ds. administracyjnych.

comments powered by Disqus