Dyrektor ZIKiT podał się do dymisji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Andrzej Mikołajewski podał się do dymisji. Prezydent Majchrowski przyjął jego rezygnację, złożoną formalnie jeszcze w październiku ubiegłego roku - po paraliżu na najważniejszych drogach w mieście.

Decyzja prezydenta została ogłoszona w piątek. – Dyrektor ZIKT Andrzej Mikołajewski podał się do dymisji. Dymisję przyjął Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. W związku z reorganizacją jednostki Dyrektor Mikołajewski uznał, że nie powinien dłużej nią kierować – napisano na profilu miasta na Twitterze.

To echa decyzji, którą prezydent Majchrowski przedstawił tydzień temu. Jak zapowiedział, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ma być rozwiązany, a jego miejsce ma zająć Zarząd Dróg, o znacznie okrojonych kompetencjach. Pozostała część zadań ZIKiT ma zostać rozdzielona pomiędzy Zarząd Inwestycji Miejskich, Zarząd Zieleni Miejskiej i Urząd Miasta Krakowa.

– Do dymisji podał się tylko dyrektor Mikołajewski. Zastępcy pozostają, jednostka pracuje normalnie – mówi Monika Chylaszek, rzecznik prezydenta Majchrowskiego. Jak mówi, decyzje co do tego, kto będzie kierował jednostką na czas planowanej reorganizacji, zapadną w przyszłym tygodniu.

AKTUALIZACJA: Według naszych nieoficjalnych informacji, pełniącym obowiązki dyrektora ZIKiT ma zostać Paweł Sularz, dotychczasowy zastępca dyrektora jednostki ds. administracyjnych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale