Dzień dobry LoveKraków.pl. Karuzela na posadach w spółkach

W dzisiejszych dziennikach przeczytamy m.in. o osobistych kamerach testowanych przez małopolskich policjantów. Jest też o kontrowersyjnych planach miejscowych i o nowych posadach dla polityków obozu rządzącego w państwowych czy wojewódzkich spółkach.

Środa na LoveKraków.pl:

- Ulicą Królewską nie pojadą tramwaje. Przejezdność będzie w sensie formalnym

- Dane krakowian podane jak na tacy

- Przed derbami. Rekordy Białej Gwiazdy

- Dwóch mężczyzn wtargnęło na salę obrad rady. Szarpanina ze strażą miejską [VIDEO]

- Skład Solny niczym zamek. Taka będzie Planeta Lem [ZDJĘCIA]

Dziś na naszym portalu:

- Spotkanie z mistrzem w Cricotece

- Nowy pomysł na akademię

- Archeologia dostępna dla wszystkich

- Szpital w Kobierzynie do remontu. Przychodnie będą cieplejsze

Gazeta Wyborcza: Karuzela w spółkach

„Gazeta Wyborcza” pisze dziś o nominacjach w spółkach zależnych od Skarbu Państwa albo od samorządu wojewódzkiego. Przewodniczący sejmiku Rafał Bochenek został dyrektorem departamentu marketingu w PGNiG. Wiceprezesem Małopolskich Dworców Autobusowych – Stanisław Moryc, radny miejski z klubu PiS, kolega wicemarszałka Tomasza Urynowicza, który razem z nim opuścił Platformę Obywatelską. A trzeci z kręgu znajomych Łukasz Cieślik jest typowany na stanowisko dyrektora Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Zastępcą dyrektora biura spółki MARR został Łukasz Cieśla, przewodniczący Forum Młodych PiS Kraków. Jego żona od niedawna pracuje w urzędzie marszałkowskim.

Dziennik Polski: Dyskusje o ważnych planach

Na wczorajszej sesji radni zajmowali się kilkoma ważnymi i budzącymi emocje planami miejscowymi. Jeden to plan dla rejonu ulicy Koszykarskiej, gdzie mieszkańcy walczą o obniżenie dopuszczalnej zabudowy (pisaliśmy o tym TUTAJ). Jeszcze więcej kontrowersji wywołuje plan dla rejonu ulic Armii Krajowej i Piastowskiej, który przewiduje ulicę Buszka jako szeroką drogę. Część mieszkańców nie chce się na to zgodzić, bo dziś to spokojna uliczka, z której korzystają głównie rowerzyści, a rozbudowa oznaczałaby również wycinkę zieleni.

Gazeta Krakowska: Policjanci z kamerami

Policjanci w całym kraju mają otrzymać kamery osobiste, które będą nagrywać wszystkie interwencje. Ma to być forma ochrony obywateli przed nadużyciami ze strony funkcjonariuszy. W Małopolsce jako pierwsi urządzenia dostali policjanci z Nowego Sącza. Chwalą je sobie, bo zauważyli, że osoby, wobec których podejmowane są interwencje, są mniej agresywne. Zdaniem Jerzego Dziewulskiego rozwiązanie to może mieć też minusy – w konfliktowych sytuacjach, gdzie liczą się sekundy, policjanci mogą obawiać się podejmowania działań w obawie przed zarzutami.

comments powered by Disqus