Dzień dobry LoveKraków.pl: Łapówki za lokale

Piątek! Za nami ciekawy tydzień w mieście, przed nami weekend pełen emocji. Ale najpierw zapraszamy do naszego przeglądu prasy i oczywiście odwiedzania LoveKraków.pl - dziś będziecie u nas mogli przeczytać m.in. o planie na Bulwary Wiślane, wywiad z prezesem Wisły Kraków i o powrocie na scenę Jerzego Stuhra.

Wczoraj na LoveKraków.pl:

- Elektryki mają już gdzie parkować w centrum Krakowa

- Dziś derby Krakowa, w przyszłości Manchesteru [Rozmowa]

- Gminy naokoło Krakowa z zakazem palenia węglem?

- Od Wielkanocy zwężenie na Alejach

- 25 lat za zabójstwo żony

Dziś na naszym portalu m.in.:

- "Sharksi nie wybierają się na derby". Rozmowa z prezesem Wisły Kraków

- Nowy plan dla Bulwarów. Bez plaży i wysokich barek

- Wielki powrót Jerzego Stuhra na scenę Opery Krakowskiej

Gazeta Wyborcza: W Krakowie łatwiej oddychać. Czas na inne gminy

Radny Rafał Komarewicz rozpoczął akcję "Krakowski obwarzanek bez smogu", w ramach której zbiera podpisy pod apelem do władz województwa, by gminy naokoło Krakowa, tzw. "krakowski obwarzanek", również wprowadziły zakazy palenia węglem. Jak argumentuje wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, smog nie zna granic, dlatego, by skutecznie z nim walczyć - trzeba likwidować węglowe paleniska na większych obszarach, a nie tylko w Krakowie.

Więcej o akcji przeczytacie również u nas: Gminy naokoło Krakowa z zakazem palenia węglem?

Dziennik Polski: Afera korupcyjna ws. lokali

Dziennik Polski na "jedynce" Kroniki Krakowskiej opisuje aferę korupcyjną wokół pozyskiwania atrakcyjnych lokali i innych nieruchomości od miejskich instytucji przez prywatnych biznesmenów. Chodzi o kolejne zatrzymania, których w tym tygodniu dokonało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Wśród zatrzymanych jest m.in. właściciel sieci pizzerii, który miał wręczyć łapówkę, w zamian za ułatwienie pozyskania atrakcyjnego lokalu pod swoją działalność. Łapówki miały być, jak twierdzą śledczy, wręczane urzędnikom m.in. z Zarządu Budynków Komunalnych.

 

comments powered by Disqus