Dzień dobry LoveKraków.pl: Miasto zwleka z wypłatą odszkodowań

fot. LoveKraków.pl

 

Wojewoda nie chce nowych chodników w Nowej Hucie? KOD Małopolska nakręcił film. Opóźnienia z odszkodowaniami za działki pod Trasę Łagiewnicką. Zapraszamy na przegląd czwartkowej prasy.

Środa na LoveKraków.pl:

Z Krakowa polecimy do Lwowa: http://biznes.lovekrakow.pl/aktualnosci/z-krakowa-polecimy-do-lwowa_19323.html

Powstaną 44-metrowe wieże? http://lovekrakow.pl/aktualnosci/w-krakowie-powstana-dwie-44-metrowe-wieze_19316.html

Kapelankado remontu jeszcze przed wakacjami: http://lovekrakow.pl/aktualnosci/kapelanka-do-remontu-jeszcze-przed-wakacjami_19291.html

Most na  Rudawie będzie jak nowy [ZDJĘCIA]: http://lovekrakow.pl/galeria/most-na-rudawie-bedzie-jak-nowy-zdjecia_3212.html

 

W czwartek na naszym portalu:

Tłumy na Dniach Kariery w Krakowie

Koniec bezkarnego parkowania na Twardowskiego?

Nowe alejki w Parku Lotników Polskich

 

Przegląd prasy

Dziennik Polski: Miasto zwleka z odszkodowaniami za działki pod Trasę Łagiewnicką

Niektórzy właściciele działek od lat nie mogą się doczekać od gminy rekompensat. W najbliższych dniach krakowscy urzędnicy mają podpisać umowę z wykonawcą Trasy Łagiewnickiej. Tymczasem gmina wciąż nie wypłaciła odszkodowań za wywłaszczenie terenów na przebiegu tej kluczowej dla Krakowa inwestycji drogowej. W przypadku około 82 działek nie została nawet ustalona wysokość tych rekompensat. Mimo że formalnie te tereny należą do miasta, a maszyny budowlane mogą na nie wjechać w każdej chwili.

Gazeta Krakowska: Wojewoda ma uwagi

Józef Pilch wszczął postępowanie w sprawie legalności uchwały rady miasta dotyczącej programu „Nowa Huta dziś!”, który jest pomysłem grupy nowohuckich radnych PO. Chodzi o 2 miliony złotych, które mają być przeznaczone na remonty chodników i dróg w tej dzielnicy. Pieniądze są już zabezpieczone w budżecie na ten rok. Program był mocno krytykowany przez radnych miejskich z PiS, ale ostatecznie go poparli. Teraz pomysł znów stoi pod znakiem zapytania.

Gazeta Wyborcza: „Las żywych trupów”

Taki tytuł nosi  film nakręconego przez Komitet Obrony Demokracji Małopolska, który pokazuje jak jego zdaniem PiS dba o środowisko. Chodzi o przepisy, dzięki którym z prywatnych działek zniknęło w Polsce wiele drzew.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale