Dzień dobry LoveKraków.pl: Rewitalizacja placów na papierze

fot. LoveKraków.pl

Wizualizacje są efektowne, ale z realizacją już tak pięknie nie jest. Między innymi o problemach z rewitalizacją miejskich placów pisze piątkowa krakowska prasa.

Czwartek na LoveKraków.pl:

Z Wilgi wyłowiono ciało mężczyzny: http://lovekrakow.pl/aktualnosci/w-wildze-znaleziono-cialo-mezczyzny_27136.html

Miasto absurdów: http://lovekrakow.pl/aktualnosci/krakow-miastem-absurdow-zdjecia_27123.html

Kotka” znowu przełamuje tematy tabu: http://lovekrakow.pl/aktualnosci/uwiklanie-w-milosny-trojkat-walka-o-pieniadze-i-rodzinny-dramat-kotka-znowu-przelamuje-tematy-tabu_27135.html

Kawa i bilety od piłkarzy Wisły: http://sport.lovekrakow.pl/aktualnosci/wisla-walczy-o-frekwencje-pilkarze-rozdawali-kawe-i-bilety-zdjecia_27133.html

Dziś na naszym portalu:

Weekend w pigułce

Wróblowianka będzie miała budynek za ponad 7 mln zł

ZZM angażuje przyrodników

 

Dziennik Polski: Rewitalizacja na papierze

Urzędnicy mają poważne problemy z przebudową miejskich placów, które zgodnie z ich zapowiedziami miały się stać bardziej zielone i przyjazne mieszkańcom”– pisze Piotr Tymczak. Wbrew wcześniejszym obietnicom Zarządu Zieleni Miejskiej, w tym roku nie rozpocznie się rewitalizacja placu św. Ducha, gdzie teraz parkują samochody, a po przebudowie mają być ławki, krzaki i kwiaty. Na etapie prac projektowych utknęła z kolei rewitalizacja placu Wolnica, której koncepcja powstała w 2009 roku. Podobnie jest z placem Nowym czy Biskupim.

Gazeta Krakowska: Wolny kram w Sukiennicach

Po 24 latach jeden z najemców kramów w Sukiennicach zwolnił miejsce. To Cepelia, która działała tam blisko 30 lat, ale biznes ostatnio coraz mniej się opłacał. Teraz urzędnicy wyłonią jego następcę.
Gazeta Wyborcza: Cracovia może zacząć najgorzej w tym stuleciu

Jeśli Cracovia nie wygra w piątek na wyjeździe z Jagiellonią, pobije przykry rekord. W tym stuleciu jeszcze się nie zdarzyło, by na pierwsze zwycięstwo w sezonie czekała dłużej niż do ósmej kolejki. Wyniki są fatalne, a trener Michał Probierz przede wszystkim mówi o „splocie pewnych okoliczności”.


comments powered by Disqus