Dzień dobry LoveKraków.pl: Ten pierwszy raz licealistów

fot. LoveKraków.pl

W dzisiejszej prasie przeczytamy m.in. o tym, co zrobiliby kandydaci na prezydenta z obecną sytuacją w Wiśle Kraków, o pierwszym razie krakowskich licealistów oraz o ks. Jacku Stryczku, który oddał się do dyspozycji walnego zgromadzenia swojego stowarzyszenia.

Czwartek na LoveKraków.pl

Nowe mosty będą się wyróżniać

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/najdluzsze-przeslo-w-polsce-nowe-mosty-kolejowe-beda-sie-wyrozniac_27226.html

Narkotyki za 200 tys. zł

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/narkotyki-o-wartosci-200-tys-zl-w-wynajmowanym-mieszkaniu-zdjecia_27220.html

Reakcja kurii na doniesienia o ks. Stryczku

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/kuria-reaguje-na-material-o-ksiedzu-jacku-stryczku_27227.html

Kandydatka PiS obiecuje dwie linie metra

http://wybory.lovekrakow.pl/aktualnosci/malgorzata-wassermann-obiecuje-budowe-dwoch-linii-metra_27229.html

Brożek ponownie w Wiśle

http://sport.lovekrakow.pl/aktualnosci/brozek-ponownie-w-wisle-ale-kapitanem-nie-bedzie_27237.html

Dziś na naszym portalu:

Kulturalne kombinacje w Nowej Hucie

Wisła: Odpowiedzą będą wyroki sądowe

Przystanek na Prądniku musi poczekać

Przegląd prasy

Dziennik Polski:

Gazeta zapytała trzech kandydatów walczących o stanowisko prezydenta Krakowa, co sądzą o sytuacji w Wiśle. Zdaniem Jacka Majchrowskiego taka skala problemów może zostać rozwiązana tylko i wyłącznie przez odpowiednie organy ścigania. Dla urzędującego prezydenta miasta zwoływanie konferencji przez samorząd czy tworzenie jakichś zespołów to działania, których nie jest zwolennikiem.

Małgorzata Wassermann chciałaby się spotkać z władzami TS Wisła. Poza tym poprosi szefa MSWiA o wyjaśnienia w tej sprawie. „Wyjaśnione musi być jednak wynajmowanie pomieszczeń ludziom, których poszukują organy ścigania”, mówi w DP.

Co zrobiłby Łukasz Gibała? „Natychmiast zwołałbym okrągły stół w sprawie Wisły. Zaprosiłbym zainteresowane strony, ekspertów, kibiców, dziennikarzy i starałbym się jak najszybciej wypracować program naprawczy”, wypowiada się w gazecie.

Gazeta Wyborcza:

W GW tekst o młodych, którzy idą pierwszy raz na wybory. Uczniowie krakowskiego prywatnego LO opowiadają o tym, co im w mieście przeszkadza i co chcieliby zmienić. Wśród problemów pojawiają się remonty, komunikacja, infrastruktura i bezpieczeństwo. Karolina uważa, że w Krakowie nie jest odpowiednio bezpiecznie: „Bywa, że nie czuję się w mieście bezpiecznie. Idę ostatnio ulicą, na ławkach leżą pijani panowie. Zaczepiają mnie. Obok stoi straż miejska i nic sobie z tego nie robi”.

Gazeta Krakowska:

Ks. Jacek Stryczek oddał się do dyspozycji walnego zgromadzenia Stowarzyszenia Wiosna. Duchowny mierzy się z ciężkimi zarzutami dotyczącymi jego działalności w sferze biznesowej. On sam nie zgodził się z nimi, ale jednocześnie dla dobra „Szlachetnej paczki” oddał swój los w ręce zgromadzenia.

comments powered by Disqus