Dzień dobry LoveKraków.pl: "Wisła jest zabytkiem klasy zero polskiej kultury"

fot. LoveKraków.pl

W dzisiejszej prasie przeczytamy dwie ciekawe rozmowy – jedna z prezesem MZPN o kryzysie stadionowym, druga – z Łukaszem Gibałą. Natomiast Dziennik Polski pisze o szerokim poparciu dla Jacka Majchrowskiego.

Czwartek na LoveKraków.pl

PO i Nowoczesna razem z Majchrowskim

http://wybory.lovekrakow.pl/aktualnosci/powstala-koalicja-wyborcza-kandydatem-jacek-majchrowski_26430.html

Kolejni pracownicy sądu zatrzymani

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/kolejni-pracownicy-krakowskiego-sadu-apelacyjnego-zatrzymani_26416.html

Działka przy ul. Bochenka wraca do właściciela

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/szpital-xxx-lecia-prl-nie-powstal-dzialka-wraca-do-wlascicielki_26398.html

Ci piłkarza mają wywalczyć mistrza

http://sport.lovekrakow.pl/aktualnosci/ci-pilkarze-maja-pomoc-cracovii-w-walce-o-najwyzsze-cele-zdjecia_26414.html

Zawiłości językowe na krakowskich ulicach

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/krakowskie-ulice-koszmar-jezykoznawcow-czy-triumf-tradycji_26405.html

Nowe autobusy na czterech liniach

http://lovekrakow.pl/galeria/nowe-autobusy-kursuja-na-czterech-liniach-zdjecia_3889.html

Dziś na naszym portalu:

Galeria Rzemiosła Artystycznego. Nowe otwarcie

Komisja Licencyjna oszczędziła Wisłę

Ważna droga na Ruczaju na razie nie powstanie

Przegląd prasy

Dziennik Polski:

PO, Nowoczesna, PSL i SLD idą razem z Jackiem Majchrowskim do wyborów samorządowych. Choć jeszcze tydzień temu sytuacja była zgoła inna. „Powróciliśmy do rozmów, były przemyślenia – kwituje krótko Aleksander Miszalski”, czytamy w dzienniku. Prezydent nie odniósł się do tego, czy stał się w tym momencie partyjny czy też nie. Jacek Majchrowski powiedział w swoim styl: „Zjednoczona Prawica jest blokiem antymajchrowskim. Jestem szefem bloku, który idzie do zwycięstwa”. Michał Drewnicki z PiS skomentował, że prezydent Krakowa stał się kandydatem totalnej opozycji.

Gazeta Wyborcza:

W Wyborczej rozmowa z prezesem Małopolskiego Związki Piłki Nożnej. Ryszard Niemiec dosadnie daje do zrozumienia, co myśli o ostatnim kryzysie w Wiśle Kraków. „Wisła jest zabytkiem klasy zero polskiej kultury i należy się z nią obchodzić w sposób delikatny, bez używania narzędzi z kamienia łupanego. A w pewnym momencie wydawało się, że uruchomiono maczugi wobec sztandaru promocyjnego miasta”. Niemiec ocenił również dwa lata rządów TS Wisła: „Nadałbym mu medal za odwagę na polu walki”.

Gazeta Krakowska

W gazecie, której szefował doradca Łukasza Gibały, rozmowa z kandydatem na prezydenta Krakowa. W nim m.in. Gibała opowiada o pomocy ojca, który niechętnie podzielił się z nim pieniędzmi na kampanię z powodu tego, iż nie wierzył, że można wygrać z układem. „Mafijnym”, dopytała przeprowadzająca wywiad. Gibała odpowiada: „Nie, takiego słowa bym nie użył. Na pewno jednak w Krakowie mamy do czynienia z układem wzajemnych korzyści. Wokół Jacka Majchrowskiego zgromadzili się deweloperzy, jego koledzy piastujący najważniejsze w mieście stanowiska i inne grupy, które czerpią korzyści finansowe dzięki temu, że on jest prezydentem”.

comments powered by Disqus