Dzień pełen miłości na teatralnej scenie

"Jutro też jest dzień pełen miłości w teatrze Bagatela" fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Teatralne widowisko o miłości, które śmieszy i wzrusza. A to wszystko w niezwykłej muzycznej oprawie. Na deskach Teatru Bagatela opowieść o marzeniach, dorastaniu i miłości oczywiście. Premiera „Jutro też jest dzień pełen miłości” już 20 stycznia.

Chociaż Walentynki dopiero za trzy tygodnie, w odpowiedni nastrój wprowadzi spektakl „Jutro też jest dzień pełen miłości”, który ma pokazać, że czas na miłość jest zawsze i nie tylko od święta. Widowisko muzyczne jest historią uczucia Oliwii i Franka. Ona w dzieciństwie chciała być superbohaterem, a on – politykiem. Chcieli wspólnie ratować świat. Co zostało z tych planów? I co kryje pewne kolorowe pudełko? Odpowiedź już 20 stycznia w Teatrze Bagatela.

„To trochę spektakl o nas”

Teatralną komedię romantyczną wyreżyserowali według własnego pomysłu Kamila Pieńkos i Maciej Sajur, najmłodsi aktorzy zespołu Bagateli.

– To historia o poszukiwaniu miłości, marzeniach, dorastaniu czy pracy. I o tym, że w życiu nic nie dzieje się przypadkiem – podkreślają twórcy spektaklu. – Całość jest wynikiem naszych muzycznych inspiracji. Rok temu spotkaliśmy się w teatrze i okazało się, że dobrze nam się współpracuje. Zaczęliśmy wspólnie komponować na potrzeby spektaklu „O krasnoludkach, gąskach i sierotce Marysi”.

Efekty tego muzycznego porozumienia publiczność miała szansę zobaczyć w trakcie Nocy Teatrów, kiedy to pod Kopcem Kościuszki miała miejsce prapremiera widowiska.

Utwory znane i nieznane

– Tak naprawdę to bardziej widowisko muzyczne niż spektakl. Utwory, śpiewający aktorzy i zespół muzyczny to ogromna siła – dodaje Maciej Sajur. – Nie wszystkie utwory są naszego autorstwa, ale widzowie usłyszą trzy nasze kompozycje. Korzystaliśmy z utworów Republiki, grupy Limbo i Agnieszki Osieckiej.

Kamila Pieńkos podkreśla, że „Jutro też jest dzień pełen miłości” może być propozycją dla osoby w każdym wieku.

– Tak naprawdę każdy z nas marzy o czymś takim. Mam na myśli magiczne uczucie –  śmieje się. – Na wszystkich czeka spora dawka nie tylko śmiechu, ale i wzruszeń.

W widowisku, oprócz Kamili Pieńkos i Macieja Sajura,  występują również Anna Branny, Kamila Klimczak, Przemysław Branny i Marcin Kobierski. Najbliższe spektakle odbędą się 21 stycznia oraz 29 – 31 marca o 19.15 oraz 22 stycznia o godzinie 17.00 (z warsztatmi „Zabierz dziecko do teatru”) na Scenie na Sarego 7.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale