Galeria Figur Stalowych. Wyjątkowe centrum spędzania czasu wolnego [KONKURS]

Wystawa Galerii Figur Stalowych na stałe wpisała się w ofertę kulturalno-edukacyjną Krakowa, choć od lipca znajduje się w nowej lokalizacji tj. w budynku dawnego dworca kolejowego, przy Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego. Doceniają ją nie tylko rodziny z dziećmi czy grupy szkolne, ale także organizatorzy konferencji i wydarzeń kulturalnych. Jednak nie bez znaczenia jest fakt, że przez mniej niż 1 rok wystawa dzięki opinii turystów z całego świata dołączyła do czołówki atrakcji, które czynią Kraków jedną z 10 najbardziej znanych destynacji turystycznych na świecie.

Nowe miejsce w Krakowie to nowy rozdział w działalności Galerii Figur Stalowych. Nasza wystawa nawiązała współpracę z HistoryLandem i wspólnie tworzymy wyjątkowe centrum spędzania czasu wolnego oraz unikalną ofertę interaktywnej edukacji. W wnętrzach zabytkowego budynku dworca inspirujemy i pobudzamy ciekawość poznawania świata w niecodzienny sposób – informuje Cezary Molski – przedstawiciel Galerii Figur Stalowych. Tym razem wystawa podzielona jest na 2 piętra, które w parterowej części przedstawiają rzeźby inspirowane niezwykłymi samochodami oraz najbardziej znanymi robotami. Górny poziom, to królestwo inspirowane bohaterami bajek i ikonami show-biznesu. Oczywiście, zgodnie z obietnicami pojawiły się nowe figury by wzbogacić kolekcję, choć i tak dotychczasowe kolekcja zachwyca nowych i dotychczasowych gości – podkreśla Molski.

Zmiana, którą przeprowadziliśmy dała nam możliwość rozwijania i wdrażania oferty edukacyjnej, która pozwala na bezpośrednie wykorzystanie inspiracji jakimi są nasze figury w procesie kreacji z udziałem dzieci i młodzieży. W ramach warsztatów recyklingu w naszej ofercie młode pokolenie będzie mogło wykonać z materiałów recyklingowych podobne lub jeszcze ciekawsze figury jak na naszej wystawie. Zgodnie z filozofią pomysłodawcy Galerii Figur Stalowych – Pana Mariusza „JOSE” Olejnika – chcemy być inspiracją dla innych by realizować marzenia i sięgać po kolejne wyzwania. Obecne figury to tylko wybrany fragment naszych marzeń i pomysłów, dlatego wciąż powstają nowe. Nasza propozycja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem nie tylko środowiska szkolnego, ale także potencjalnych partnerów z branży recyklingowej – zaznaczył przedstawiciel Galerii Figur Stalowych.

Jednak to nie koniec nowości! Nowa przestrzeń w centralnym i dobrze skomunikowanej lokalizacji, to wyjątkowa możliwość na współorganizację wydarzeń o szczególnym znaczeniu dla życia kulturalnego nie tylko Krakowa. Ostatnio gościliśmy konferencje i warsztaty realizowane m.in. w ramach New Earth International Film Festival. Cieszymy się, że możemy współuczestniczyć zarówno w wydarzeniach o charakterze artystycznym, szkoleniowym oraz biznesowym, gdyż nie tylko inspirujemy, ale sami czerpiemy pomysły na dalszy rozwój naszej wystawy. Takie synergiczne podejście jest bliskie zwłaszcza Panu Mariuszowi „JOSE” Olejnikowi, który stosuje to nie tylko w procesie rozwoju Galerii Figur Stalowych, jako marki turystycznej o zasięgu globalnym.

Odważnie możemy stwierdzić, że obecność wystawy w Krakowie stanowiło kluczowy krok ku internacjonalizacji „polskiej myśli turystycznej” – tłumaczy z zadowoleniem Cezary Molski. Tutaj zdobywaliśmy i nadal pozyskujemy doświadczenie, niezbędne międzynarodowe sugestie oraz propozycje zwłaszcza ze strony turystów. Dzięki nim możliwe było otwarcie z sukcesem wystawy w Czechach – Pradze. Jesteśmy dumni, że polska marka Galeria Figur Stalowych, chroniona prawnie w kraju i za granicą, potrafi pozytywnie zaskakiwać i być rentowna nie tylko w kraju pochodzenia. Liczba zaproszeń i presja wizytowania nowych miejsc jest tak duża, że nie wiemy jak długo uda nam się pozostać w Krakowie w 2019 roku, ale z pewnością do końca roku nie opuścimy grodu Kraka – dodaje. Dziękujemy, Kraków!

********

Zachęcamy wszystkich Państwa do aktywnego udziału w obchodach 100 lat Odzyskania Niepodległości Polski. W związku z tym dniem oraz naszym dziedzictwem zawartym w logo Galerii Figur Stalowych „Original from Poland” zachęcamy do udziału w konkursie. Do wygrania 5 podwójnych bezpłatnych wejściówek na wystawę Galerii Figur Stalowych w Krakowie.

Aby wygrać, zgłoś się na konkurs@lovekrakow.pl odpowiadając na pytanie: W którym roku rozpoczęła swoją działalność Galeria Figur Stalowych w Krakowie?

Pięć pierwszych poprawnych odpowiedzi – wygrywa. Konkurs trwa do 8 listopada do godziny 12:00.

 

Wystawa Galerii Figur Stalowych

dawny Dworzec PKP (obecnie HistoryLand) obok Galerii Krakowskiej

Plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3,

Infolinia: 500 500 100

www.galleryofsteelfigures.com

 

Facebook: https://web.facebook.com/Galeria-Figur-Stalowych-Kraków-Stary-Dworzec-Kolejowy-PKP-GSF-1011626575642080/

 

comments powered by Disqus