Garbarnia przy Reymonta. Ile zapłaci za grę?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

20 lipca zacznie obowiązywać umowa Garbarni z miastem Kraków na dzierżawę części Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Beniaminek I ligi będzie na nim rozgrywał mecze w roli gospodarza. Za jeden mecz zapłaci Zarządowi Infrastruktury Sportowej 16 850 zł plus VAT.

Poprzedni sezon w II lidze był dla zawodników i działaczy Brązowych jak z bajki. Celem było spokojne utrzymanie, ale dzięki świetnej końcówce sezonu i wygraniu barażu z Pogonią Siedlce klub wrócił na zaplecze ekstraklasy po 44 latach przerwy.

Euforia z awansu i lejący się szampan mieszały się z obawami, gdzie drużyna Mirosława Hajdy będzie rozgrywała swoje mecze. Stadion przy ul. Rydlówka warunkowo był dopuszczony do I ligi, więc nie wchodził w grę. We wniosku licencyjnym klub zgłosił więc obiekt Puszczy Niepołomice. Gra poza miastem była jednak ostatecznością i zarząd Garbarni zgłosił się do ZIS-u z prośbą o pomoc w występowaniu pod Wawelem.

Warunki pierwszoligowca

Po kilku spotkaniach miejska jednostka i klub doszły do porozumienia, czego efektem jest zarządzenie prezydenta Jacka Majchrowskiego z 29 czerwca. – Umowa dzierżawy będzie obowiązywała od 20 lipca do 31 maja przyszłego roku – informuje Jerzy Sasorski, rzecznik prasowy ZIS-u.

Klub będzie korzystał z dolnego poziomu trybuny E, od strony ul. Reymana (może na nim zasiąść około 4 tys. widzów) oraz przyjmował kibiców gości (część sektora od al. 3 maja), szatni, holu na parterze, magazynu i części parkingów od strony al. 3 maja i ul. Reymonta. Dziennikarzom zostaną udostępnione miejsca prasowe na trybunie zachodniej.

– Dzierżawca będzie płacił za mecz 16 850 zł plus podatek VAT oraz 240 zł miesięcznie za pomieszczenie magazynowe – wyjaśnia Sasorski.

O murawie z Wisłą

Stadion jest miejski, ale za utrzymanie murawy odpowiada Wisła (na razie nie ma ważnej umowy na korzystanie z obiektu), więc Garbarnia będzie również partycypować w kosztach.

–  Kluby porozumiały się w sprawie podziału kosztów za utrzymanie murawy, natomiast umowa nie została jeszcze podpisana – informuje Iwona Stankiewicz, rzecznik prasowy Wisły.

Garbarnia rozpocznie sezon 20 lipca o godzinie 17:45. W Krakowie podejmie Stal Mielec, a mecz będzie transmitowany w Polsacie Sport.

comments powered by Disqus