Gimnazjaliści pojadą komunikacją miejską za darmo?

Prezydent Jacek Majchrowski podpisał projekt uchwały pozwalającej uczniom gimnazjów na bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej w czasie roku szkolnego.

Teraz projekt trafi w ręce radnych. Decyzja prezydenta to ukłon w stronę rodziców, a także radnych klubów Przyjazny Kraków i PiS, którzy zgłaszali taki postulat.

Drugi rok darmowej komunikacji

Przypomnijmy, na mocy uchwały Rady Miasta z 30 marca 2016 roku darmowe przejazdy autobusami i tramwajami MPK w czasie roku szkolnego przysługują obecnie wszystkim dzieciom od urodzenia do rozpoczęcia obowiązku szkolnego. Podstawą jest oświadczenie rodzica lub opiekuna. Bez konieczności kupowania biletów podróżować mogą wszyscy uczniowie szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie Krakowa, na podstawie ważnej legitymacji szkolnej. Według analizy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, rocznie z programu może skorzystać ok. 12 tys. uczniów, a przewidywany koszt darmowych przejazdów to ok. 2,9 mln. złotych.

Za darmo wszystkimi tramwajami i autobusami

Dzieci mogą korzystać ze wszystkich środków komunikacji – autobusów i tramwajów zarówno na liniach miejskich, jak i aglomeracyjnych w strefach biletowych I i II. Uczniowie szkół spoza Krakowa są uprawnieni do przejazdów na podstawie biletów ulgowych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale