Grupa antyterrorystów w Hali TS Wisła. Chodzi o m.in o flagi [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trwa akcja policji w Hali TS Wisła. Przed godziną 10 do środka weszła grupa antyterrorystów. Przedstawiciele małopolskiej policji na razie nie chcą komentować sprawy. Jak udało nam się dowiedzieć od Prokuratury Krajowej, spraw dotyczy... skradzionych emblematów klubowych. Te informacje uzupełnia chorzowska prokurator rejonowa, która dodaje, że flagi są jedynie częścią postępowania, a w głównej mierze chodzi o zbrodnie popełnioną w maju tego roku.

W Hali TS Wisła trwa akcji policji. Przed godziną 10.00 do środka weszła grupa antyterrorysytów w kominiarkach.

– Policja prowadzi działania w sprawie, o której nie informuje. Na miejscu jest grupa antyterrorystyczna jako jednostka wsparcia dla ewentualnych policyjnych czynności – mówi mł.insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Rzeczniczka Wisły Kraków, Olga Tabor-Leszko poinformowała, że zarząd TS Wisła rozmawia z funkcjonariuszami.

– Dlatego też w tym momencie nie mam z nikim kontaktu i trudno mi udzielić konkretnych informacji – tłumaczy.

Aktualizacja 11:35

W TS Wisła Policja, okazując stosowny nakaz, dokonuje czynności. Do czasu zakończenia czynności nie możemy podawać żadnych informacji.


Ustaliliśmy natomiast, że mundurowi nie działają na zlecenie prokuratury okręgowej ani żadnej z prokuratur rejonowych. – Być może to realizacja prokuratury z innego województwa bądź delegatury prokuratury zamiejscowej – informuje Janusz Hnatko, rzecznik PO w Krakowie.

Aktualizacja 12:40

Jak informuje rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej Ewa Bialik, policja prowadzi realizację związaną z postępowaniem dotyczącym kradzieży emblematów sportowych.

Aktualizacja 14:05

Informację te uzupełnia chorzowska prokuratur rejonowa. – Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do którego doszło w maju tego roku w Chorzowie. Prokurator zdecydował o przeszukaniu pomieszczeń – mówi Katarzyna Małecka-Kowalczyk.

Zdaniem prokurator rejonowej, siły i środki, które zostały użyte do czynności są odpowiednie, ponieważ zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 280 § 2 k.k, zagrożonym pozbawienia wolności od lat trzech. – Flagi są jednym z elementów sprawy – dodaje Małecka-Kowalczyk.

Aktualizacja 15:28

Policja zakończyła przeszukanie w Hali TS. Nie odnaleziono poszukwianych flag GKS Katowice. Wszystkie informacje na temat dzisiejszej akcji znajdziecie TUTAJ

Aktualizacja 16:30

TS Wisła na stronie internetowej opublikowało oświadczenie dotyczące dzisiejszej policyjnej akcji. Zamieszczamy jego pełną treść:

„Policja przeszukała dzisiaj pomieszczenia TS „Wisła” Kraków. Podstawą do tych działań był nakaz wydany przez Prokuraturę Rejonową w Chorzowie. Funkcjonariusze poszukiwali flag klubu sportowego GKS Katowice. Władze TS Wisła udostępniły pomieszczenia wskazane przez śledczych. Działania Policji nie wpłynęły na pracę stowarzyszenia i działalność sekcji sportowych. Po pięciu godzinach służby opuściły budynek przy Reymonta 22.Podczas działań nie znaleziono poszukiwanych przedmiotów”.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale