Hackathon. Prawie 2 tys. programistów w Tauron Arenie Kraków [ZDJĘCIA]

fot. LoveKraków.pl
W niedzielne południe zakończył się 24-godzinny, największy w Europie, hackathon zorganizowany w ramach Krakowskiego Tygodnia Startupów. To kolejne wydarzenie w ramach festiwalu startupów, które pokazuje jak nowoczesne technologie i młode firmy mogą wpływać na życie codzienne mieszkańców miast.

Tauron Arena Kraków na ponad dobę stała się miejscem pracy prawie dwóch tysięcy programistów z całego Świata, którzy wzięli udział w HackYeah - hackathonie zorganizowanym w ramach 3. Krakowskiego Tygodnia Startupów. Programiści w ciągu 24 godzin mieli wymyślić, zrealizować i zaprezentować swój projekt, będący odpowiedzią na jedno z zadań, które postawili przed nimi jurorzy i organizatorzy. Pierwsze dotyczyło naszego miasta - odnalezienia sposobu na zmniejszenie ilości wypadków drogowych. Drugie pochodziło z Ministerstwa Finansów. Oprócz nich, zespoły rywalizowały w konkursie głównym, który miał trzy kategorie - sport, społeczeństwo, środowisko naturalne.

W głównym konkursie zwyciężyły trzy ekipy, które stworzyły: aplikację dla ekstremalnych sportowców, która monitoruje ich funkcje życiowe i może na bieżąco informować służby medyczne o stanie zdrowia, aplikację dla organizacji pozarządowych, która ma ułatwić i usprawnić kontakt pomiędzy wolontariuszami i ofiarodawcami oraz grę mobilną dla dzieci, która ma edukować w jaki sposób należy traktować środowisko naturalne.

W konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Finansów zwyciężyła firma z Krakowa, która stworzyła aplikację ułatwiającą wykrywanie wyłudzeń VAT w jednym z popularnych serwisów aukcyjnych.

HackYeah był największym, rekordowym jak dotąd hackathonem w Europie, w którym wzięła udział również rekordowa liczba kobiet. Kobietom w IT zresztą poświęcony był specjlany panel dyskusyjny zorganizowany w ramach hackathonu, w którym udział wzięli przedstawiciele branży, Urzędu Miasta Krakowa oraz Ministerstwa Rozwoju.


comments powered by Disqus